Neděle

26. května 2024

Nyní

14°

Zítra

15°

Svátek má

Je tu parný víkend. Voda ke koupání v našem kraji je většinou v pořádku

13. 8. 2021

page.Name
V Královéhradeckém kraji je voda ke koupání v přírodních i umělých koupalištích většinou bez závad. Pouze v Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku musejí lidé počítat s její horší průhledností a po koupání v Dolcích na Trutnovsku by se lidé měli osprchovat čistou vodou. Vyplývá to z údajů na webu Krajské hygienické stanice (KHS) v Hradci Králové.

Hygienici tento týden zkontrolovali také vodu v přehradě Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku, v koupališti ve volné přírodě Dachova u Hořic na Jičínsku, v nádrži ke koupání Sejfy v Mladých Bukách na Trutnovsku a v přírodním koupališti Vejsplachy ve Vrchlabí. Tam všude by měla být vhodná voda ke koupání bez omezení, stejně jako na sezonních umělých koupalištích v kraji.

Hygienici minulý týden zkontrolovali vodu ve Wake Parku v Plačicích na okraji Hradce Králové a v Tyršově koupališti ve Dvoře Králové nad Labem, i tam vyhovovala. Kvůli špatné kvalitě vody již dříve ukončil koupací sezonu Stříbrný rybník v Hradci Králové.

Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách. Jinde není kvalita vody monitorována, a koupání je tam tak na vlastní nebezpečí. Hygienici upozorňují na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí.

(ČTK)
Ilustrační foto: kudyznudy.cz