Neděle

14. dubna 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Stát vyslyšel prosbu a pošle do Královéhradeckého kraje více vakcín

19. 2. 2021

page.Name
Stát pošle do Karlovarského a Královéhradeckého kraje více vakcín proti covidu-19. Ministr zdravotnictví Jan Blatný řekl, že tyto kraje rozhodnou, kam je pošlou. Vláda tak podle Blatného reaguje na žádost regionů, které jsou nejvíc postiženy šířením koronaviru.

Blatný už dříve označil žádost krajů za smysluplnou. Ve čtvrtek ve Sněmovně řekl, že je snaha nějakým způsobem vyjít krajům vstříc, ale jestliže se to stane, tak jen tehdy, když to neohrozí očkování v ostatních regionech. Jaké množství stát do krajů pošle, ví podle ministra koordinátorka očkování Kateřina Baťhová.

V ČR jsou k dispozici vakcíny od tří firem - Pfizer/BionTech, Moderny a AstraZeneca. Od 27. prosince, kdy se začalo proti novému koronaviru očkovat, dostalo obě potřebné dávky vakcíny 198.024 lidí, vyplývá z webu ministerstva zdravotnictví. Zdravotníci dosud aplikovali téměř 520.000 dávek vakcíny, z toho 16.341 ve čtvrtek. To je zhruba o 200 víc než ve středu. Vláda čelí kritice opozice za pomalé tempo očkování.

Z více než půl milionu aplikovaných dávek vakcíny připadá podle dat ministerstva zdravotnictví na Královéhradecký kraj 26.400 dávek. V Karlovarském kraji zdravotníci dosud podali přes 11.000 dávek, což je nejméně v zemi.

(ČTK)
Ilustrační foto