Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Část lanovek v hradeckém kraji omezila provoz a jezdí jen o víkendech

17. 9. 2021

page.Name
Část lanovek v Královéhradeckém kraji s koncem prázdnin omezila provoz a jezdí nyní jen o víkendech. Ve středních a východních Krkonoších v září o sobotách a nedělích jezdí lanovky z Herlíkovic na vrch Žalý a z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch. Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně jezdí od pátku do neděle. Víkendový provoz lanovek zavedla také střediska Deštné a Říčky v Orlických horách. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů lanovek.

Kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu Sněžku jezdí nadále denně. Od 1. září na lanovce platí ceník vedlejší sezony, kdy například jízdné pro dospělého až na vrchol stojí 250 korun místo 300 korun v červenci a v srpnu. V celodenním provozu zůstávají v září i lanovky ze Špindlerova Mlýna na Medvědín, z Janských Lázní na Černou horu a z Velké Úpy na Portášky.

Lanovky na Žalý a v Deštném kromě víkendů pojedou v září ještě 27. září a 28. září, kdy je státní svátek. Ve státní svátek pojede i lanovka na Hnědý vrch. S omezením provozu lanovek na víkendy střediska omezila i některé doprovodné služby, například půjčoven koloběžek a horských kol.

Kromě lanovky na Sněžku zůstaly ceny jízdného u ostatních lanovek jako v létě. U lanovek ze Špindlerova Mlýna na Pláně a Medvědín jízdné koupené v pokladně stojí dospělého 300 korun. Z Janských Lázní na Černou horu se dospělý vyveze kabinovou lanovkou za 250 korun. Z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch a z Velké Úpy na Portášky jízdné stojí 180 korun. Lanovkou na Žalý se dospělý dostane za 140 korun. V Orlických horách vyjde jedna jízda dospělého v Říčkách na 100 korun a v Deštném na 90 korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce