Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

14°

Svátek má

Královéhradecký kraj má nejnižší nárůst případů koronaviru v Česku

24. 9. 2021

page.Name
Královéhradecký kraj vykázal spolu s Libereckým krajem nejnižší nárůst počtu případů koronaviru v Česku. Za posledních sedm dní v obou krajích přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel 11 nakažených. Celostátní průměr v pátek činil 28 případů. Vyplývá to z dnešních dat ministerstva zdravotnictví.

Hygienici hodnotí současnou epidemickou situaci v Královéhradeckém kraji jako klidnou při mírném poklesu nových případů. "U všech pozitivně testovaných osob se potvrzuje výskyt mutace delta. Aktuálně jsou nastavena karanténní opatření ve třech základních a pěti středních školách, týkají se pouze jednotlivých tříd, žádná škola není uzavřena celá," řekla mluvčí Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Veronika Krejčí.

Denní přírůstky nakažených v Královéhradeckém kraji v posledních dnech klesají. Ve čtvrtek v kraji přibylo sedm případů nákazy, ve středu to bylo 13 případů. Za uplynulých sedm dní zdravotníci v kraji zjistili 60 nově nemocných, v týdnu předtím jich bylo 76.

Nejvyšší počet nových případů koronaviru je nyní na Rychnovsku, kde za posledních sedm dní přibylo 19 nakažených na 100.000 obyvatel. Nejpříznivější situace je na Trutnovsku, které v tomto ukazateli vykázalo čtyři případy. Jičínsko k dnešku vykázalo devět nakažených za posledních sedm dní na 100.000 obyvatel, Hradecko 11 a Náchodsko 14.

(ČTK)
Ilustrační foto: Michal Kriegler