Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Testy na covid-19 ve školách v hradeckém kraji odhalily minimum nákaz

1. 9. 2021

page.Name
Pondělní antigenní testování na covid-19 ve školách při začátku školního roku v Královéhradeckém kraji odhalilo minimum nákaz. K 15:00 bylo provedeno v kraji celkem 26.983 antigenních testů na covid-19, které vyšly pozitivní u osmi žáků. U žádného z testovaných zaměstnanců škol test pozitivní nevyšel. Uvedl to dnes mluvčí hejtmanství Dan Lechmann. Výsledky pozitivních antigenních testů musí ještě potvrdit PCR testy. Testování na koronavirus se ve školách v kraji obešlo bez problémů.

Ve stotisícovém Hradci Králové byly výsledky antigenních testů mezi dětmi ve školách, z nichž jsou dostupné informace, negativní. Některé školy si zajistily přesnější PCR testy, výsledky těchto testů se žáci dozví později, vyplynulo z vyjádření oslovených zástupců škol. Učitelé jsou většinou očkovaní, test na covid-19 jich muselo v Hradci Králové podstoupit jen minimum.

"Děláme antigenní testy, výsledky všech dnes provedených testů byly negativní. Máme zhruba 670 dětí, z toho 590 bylo po testování negativních, zbytek jsou očkovaní nebo s prodělaným onemocněním," řekl dnes ředitel ZŠ a MŠ Josefa Gočára v Hradci Králové Petr Sadílek.

Antigenní testy neodhalily nákazu ani u nikoho v hradecké ZŠ Habrmanova. Tam se testování týkalo asi 420 žáků z celkového počtu zhruba 490. "Všechny testy byly negativní," řekl ředitel této školy Jiří Šimek.

Pro testování PCR metodou se v Hradci Králové rozhodly hradecké biskupské školy, které mají celkem přes 900 žáků. Testování se tam týkalo asi 80 procent žáků.

"Testování přijali téměř všichni s výjimkou jednotlivců, takže drtivá většina žáků nebude muset ve výuce nosit roušku," řekl ředitel hradeckých biskupských škol Jiří Vojáček.

Název svazku hradeckých církevních škol zřizovaných biskupstvím, které mají jednoho ředitele, je Biskupské gymnázium, církevní základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola Hradec Králové.

V kraji by mělo do základních a středních škol nastoupit celkem asi 73.200 žáků. Počet žáků základních škol by měl být 49.600, z toho prvňáků 5400. Do lavic středních škol má usednout asi 23.600, z toho do prvního ročníku bylo přijato 6500 žáků. Skutečný počet žáků mají školy zaslat svému zřizovateli do konce září.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Novák