Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Dopravní akce v kraji: policie registrovala četné překročení rychlosti

29. 3. 2022

page.Name
Dopravní policisté v Královéhradeckém kraji se ve čtvrtek 24. března připojili k předem avizované dopravně bezpečnostní akci mezinárodní organizace ROADPOL, při níž kontrolní stanoviště pomáhali během měsíce února vybírat i samotní občané. Jak již vyplývá ze samotného názvu, akce byla zaměřena především na kontrolu dodržování rychlostních limitů. Policisté při ní odhalili veliký počet přestupků proti tomuto pravidlu.

Za dobu konání akce policejní hlídky na 87 stanovištích, rozmístěných po území celého Královéhradeckého kraje, zkontrolovaly celkem 313 vozidel. Muži zákona zjistili, že 139 motoristů uhánělo rychleji, že bylo v daném úseku povoleno.

"Z tohoto počtu 134 řidičům uložili pokuty na místě v příkazním řízení v celkové výši 113 400 korun, zbylých 5 hříšníků oznámili příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Zároveň při kontrolách odhalili policisté i 24 dalších porušení dopravních předpisů, včetně jednoho 
řidiče pod vlivem alkoholu, dvou případů držení hovorového zařízení, 3x nepoužití bezpečnostních pásů a 10x nevyhovujícího technického stavu vozidla. Dohromady museli neukáznění řidiči sáhnout do peněženek pro 121 200 korun," uvedla Eva Prachařová, mluvčí Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.

V důsledku nepřiměřené rychlosti a nedodržení rychlostních limitů policisté na silnicích Královéhradeckého kraje ročně evidují stovky dopravních nehod, z nichž desítky končí vážnými zraněními, některé z nich pak také úmrtím.

(TZ Policie ČR, jš)
Ilustrační foto: Miloš Šálek