Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

Hradecké asistenční centrum dosud odbavilo přes 4900 uprchlíků z Ukrajiny

11. 3. 2022

page.Name
Královéhradecké krajské asistenční centrum pomoci ukrajinským uprchlíkům (KACPU) za čtvrtek odbavilo 539 lidí, z toho 57 hasičský záchranný sbor zajistil ubytování. Od začátku svého fungování 2. března hradecké KACPU zaregistrovalo 4908 lidí, z toho 422 hasiči zajistili ubytování. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Krajští hasiči, kteří provoz centra koordinují, evidují pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny v regionu zhruba 3300 volných míst, ve středu to bylo 4500 volných míst.

Hradecké KACPU také odlehčuje vytíženějším střediskům jinde v ČR. "Cíleně do KACPU Hradec Králové přijel z Ukrajiny ve čtvrtek jeden autobus asi s 40 osobami. Ubytování bylo již zajištěné, převoz z centra do místa ubytování zajistili profesionální hasiči z Hradce Králové autobusem. Další dopravu lidí během dne zajišťovaly dobrovolné jednotky pomocí automobilů," uvedla Götzová.

Z přetížené Prahy bylo ve středu dopraveno 72 ukrajinských uprchlíků dvěma autobusy, Ukrajince krajské centrum zaregistrovalo a ubytovalo. Také v neděli KACPU Hradec Králové odlehčilo Praze, když z ní autobus krajských hasičů přivezl 39 uprchlíků.

S hasiči, policií a dalšími organizacemi zřídil centrum Královéhradecký kraj v hradeckém Kongresovém centru Aldis. Celková kapacita hradeckého KACPU za 24 hodin je zhruba 850 lidí, od 7:00 do 17:00 okolo 500 a přes noc asi 350. Centrum je v provozu nepřetržitě. Mezi uprchlíky nadále převažuji ti, kteří mají ubytování předem zajištěné.

(ČTK)
Foto: Michal Fanta/HZS KHK