Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Při dopravních nehodách v únoru v hradeckém kraji jedna oběť, stejně jako loni

1. 3. 2022

page.Name
Při dopravních nehodách v únoru v Královéhradeckém kraji zemřel jeden člověk, stejně jako loni v únoru. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly dva životy, loni v lednu a v únoru byli mrtví čtyři. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Celkem se v únoru v kraji stalo 329 nehod, což bylo o 26 více než loni. Při nehodách se nikdo těžce nezranil, lehkých zranění bylo 62. Loni v únoru se těžce zranili čtyři lidé a 41 lehce. Při nehodách vznikla v únoru škoda 25,37 milionu korun, meziročně byla vyšší o 3,3 milionu korun.

Poslední tragická nehoda v kraji se stala 9. února krátce po půlnoci u Káranic na hlavní silnici od Chlumce nad Cidlinou směrem na Hradec Králové. Dvacetiletý řidič vyjel s osobním autem na přímém úseku do příkopu, kde porazil dopravní značku a pak narazil do náletových dřevin. Ze zdemolovaného auta, které skončilo na střeše, museli zaklíněného řidiče vyprostit hasiči. Muž zemřel na místě nehody.

Nejčastější příčinou únorových nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo úterý 15. února, celkem 20.

Loni počet mrtvých při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji vzrostl o 52 procent na 38 z předloňských 25.

Nehody v Královéhradeckém kraji podle okresů v únoru 2022:

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Hradec Králové 99 1
Jičín 45 0
Náchod 58 0
Rychnov nad Kněžnou 38 0
Trutnov 79 0
Dálnice D11 - Dálniční oddělení policie Pravy 10 0

(ČTK)
Ilustrační foto: Policie ČR