Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

10°

Svátek má

Dopravní nehody v kraji si květnu vyžádaly jednu oběť, stejně jako loni

4. 6. 2022

page.Name
Při dopravních nehodách v květnu v Královéhradeckém kraji zemřel jeden člověk, stejně jako loni v květnu. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 13 životů, loni v lednu až květnu bylo mrtvých na silnicích v kraji devět. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

V květnu se v kraji stalo 522 nehod, což bylo o 85 více než loni. Při nehodách se šest lidí zranilo těžce, lehkých zranění bylo 121. Loni v květnu se těžce zranilo deset lidí a 83 lehce. Při nehodách vznikla v květnu škoda 34,8 milionu korun, meziročně byla vyšší o 4,6 milionu korun.

Celkový počet nehod letos za prvních pět měsíců roku v kraji meziročně vzrostl o 16 procent na 1991 z loňských 1710. Počet těžce zraněných za toto období klesl o dva na 21, naopak počet lehkých zranění vzrostl o 116 na 424.

Jediná květnová nehoda se smrtelným zraněním se stala 2. května na obchvatu Jičína, kde při čelní srážce osobního auta s kamionem u Jičína zemřel dvaapadesátiletý řidič osobního auta. Vážná nehoda se stala 12. května u Bílé Třemešné na Trutnovsku, kde řidič osobního auta srazil dva lidi, kteří vedli kočárek s kojencem. Dítě zdravotníci letecky transportovali do nemocnice, chodci utrpěli těžká zranění.

Nejčastější příčinou nehod bylo v květnu nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou bylo nedání přednosti. Nejvíce nehod se stalo v pátek 13. května, celkem 30.

(ČTK)
Ilustrační foto: HZS Královéhradeckého kraje