Neděle

21. dubna 2024

Nyní

-5°

Zítra

-4°

Svátek má

Hejtman Martin Červíček ocenil starosty za dlouholetou práci v samosprávách

22. 6. 2022

page.Name
Rada kraje v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ocenila Medailí hejtmana Královéhradeckého kraje 40 starostů a starostek, kteří ve svých funkcích působí déle než dvě desetiletí. Mezi oceněnými byl i starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

„Považuji za nesmírně důležité vyjádřit úctu a respekt starostům a starostkám obcí našeho kraje, kteří ve své funkci působí nepřetržitě více jak dvě desítky let. Za jejich pracovní výsledky a úspěchy jim alespoň takto můžeme projevit hluboké díky. Svoji práci odvádějí perfektně a svůj čas věnují dlouholeté, vytrvalé a obětavé práci pro rozvoj obcí a měst našeho regionu,“ řekl hejtman Martin Červíček.

Všichni ocenění působí v čele svých obcí více než dvě dekády, mnozí z nich i 32 let, tedy osm volebních období. Mají tak za sebou přípravu a realizaci mnoha rozvojových projektů na zlepšení infrastruktury a občanské vybavenosti, převážně v menších obcích. Mezi oceněnými však byli i představitelé několika měst – Nového Bydžova, Chlumce nad Cidlinou, Vrchlabí a Lázní Bělohrad.

Na území kraje je celkem 448 obcí, z nichž 48 má statut města a 12 statut městyse.

(TZ KÚ Královéhradeckého kraje, jš)