Neděle

23. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Voda ke koupání v kraji vyhovuje, horší kvalita v Jinolicích a Dolcích

17. 6. 2022

page.Name
Voda v přírodních i umělých koupalištích v Královéhradeckém kraji pro koupání vyhovuje. V Oborském rybníku u Jinolic na Jičínsku musejí lidé počítat s horší průhledností vody. Mírně zhoršená kvalita vody je na koupališti v Dolcích u Trutnova.

Hygienici v tomto týdnu udělali kromě Jinolic a Dolců rozbory jakosti vody také na vodní nádrži Rozkoš a na koupalištích ve volné přírodě v Dachovech u Hořic na Jičínsku, na Stříbrném rybníku v Hradci Králové a ve Vrchlabí – Vejsplachách. „I na umělých koupalištích, která již zahájila provoz, je voda ke koupání vyhovující," uvedla mluvčí krajských hygieniků Veronika Krejčí.

Většina umělých koupališť v Královéhradeckém kraji již zahájila provoz. Dnes v 9 hodin otevře koupaliště v Trutnově. „Ceny vstupného budou jako loni. Dospělý zaplatí za celý den 65 korun,“ uvedli správci koupaliště.

Koupaliště Flošna v Hradci Králové od soboty 18. června prodlouží otevírací dobu. Ve všední dny bude koupaliště otevřeno od 09:00 do 20:00, zatím je otevírací doba od 10:00 do 19:00. Flošna zahájila sezonu jako první v kraji již 20. května.

Významnější investici do koupání letos v kraji udělalo město Náchod, které na Jiráskově koupališti nákladem 13,4 milionu korun opravilo dětský bazén a brouzdaliště. Koupací vana je z nerezu, nová je technologie a bazén je přístupný i pro tělesně postižené.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na jejich webových stránkách.

ČTK
Foto: Miloš Šálek