Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nezaměstnanost v kraji se v červnu nezměnila, práci hledalo 9396 lidí

12. 7. 2022

page.Name
Nezaměstnanost v Královéhradeckém kraji v červnu zůstala na květnových 2,5 procenta. Práci k poslednímu červnu nemělo 9396 lidí, o 188 méně než v květnu. Počet volných míst nahlášených zaměstnavateli úřadům práce v červnu meziměsíčně klesl o 186 na 12.604 míst. Údaje o nezaměstnanosti dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

V porovnání s červnem roku 2021 nezaměstnanost v kraji klesla o tři desetiny procentního bodu z tehdejších 2,8 procenta. V posledním roce se nezaměstnanost v kraji pohybuje v intervalu od 2,5 do tří procent. Na nejvyšší hodnotě, na třech procentech, byla pouze letos v lednu.

Nejvyšší nezaměstnanost v kraji byla nadále na Náchodsku, kde v červnu klesla o desetinu procentního bodu na 3,2 procenta. Nejnižší nezaměstnanost byla nadále na Rychnovsku s hodnotou 1,6 procenta. Rychnovsko mělo šestou nejnižší nezaměstnanost v celém Česku. Výrazně podprůměrnou nezaměstnanost měl i okres Jičín, jehož 1,8 procenta byla osmou nejnižší hodnotou v zemi.

Nabídku práce podle Úřadu práce ČR nadále ovlivňují zejména sezonní práce, které jsou zejména ve stavebnictví, zemědělství, cestovním ruchu, lesnictví a ve službách. "Stále trvá vysoký zájem zaměstnavatelů o zaměstnance ve zpracovatelském průmyslu," uvedl Úřad práce ČR.

Volných míst v kraji bylo v červnu nadále více než nezaměstnaných. V okresním porovnání převyšoval počet volných míst počet nezaměstnaných na Královéhradecku, Jičínsku a Rychnovsku. Naopak na Náchodsku a Trutnovsku bylo víc nezaměstnaných než volných míst. Nejvíce volných míst nabízeli ke konci června zaměstnavatelé na Královéhradecku, a to 4853.

(ČTK)
Ilustrační foto: Úřad práce ve Vrchlabí