Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

15°

Zítra

18°

Svátek má

Pomoc kolegům na severu Čech. Hasiči z hradeckého kraje vyrazili do Hřenska

26. 7. 2022

page.Name
Třináct profesionálních hasičů, dvě cisterny nebo velkokapacitní čerpadlo vyslali na pomoc svým kolegům z Děčínska hasiči z Královéhradeckého kraje. Královéhradečtí hasiči se v Hřensku a okolí zapojí do hašení rozsáhlých lesních požárů v Národním parku České Švýcarsko. S plameny na Děčínsku bojuje přes 400 hasičů, s hasebními pracemi pomáhají i vrtulníky a letadla.

"Vyslali jsme odřad do Hřenska na pomoc s hašením velkých lesních požárů, 13 profesionálních hasičů z územních odborů z celého Královéhradeckého kraje. Do hašení na místě by se měli zapojit dnes," řekla Götzová.

Z Hradce Králové odjelo také velkokapacitní čerpadlo SOMATI, které umožňuje dálkovou dopravu vody, a to až na vzdálenost dvou kilometrů.

Také hasiči v Královéhradeckém kraji od rána evidovali velký počet volání, kdy lidé hlásili, že cítí kouř. Podle meteorologů v šíření kouře z požáru u Hřenska v Českém Švýcarsku sehrála roli rychlost větru, zvýšená příchodem studené vlny do Česka.

"Celou noc jsme na lince 112 přijímali oznámení, že lidé cítí kouř. Zápach je cítit i v Hradci Králové. S největší pravděpodobností se sem dostal až ze severních Čech, kde se hasiči potýkají s rozsáhlými lesními požáry v NP České Švýcarsko. Prosíme, neblokujte tísňové linky," uvedli hasiči na twitteru. 

Rozsáhlý požár v NP České Švýcarsko vypukl v neděli ráno a v pondělí večer se přiblížil k Hřensku.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: HZS KHK, HZS ČR / Michal Fanta