Sobota

13. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

Food Truck Fest opět zavoní specialitami z celého světa

31. 5. 2022

Food Truck Fest opět zavoní specialitami z celého světa 5 snímků
Již tradiční pardubický festival jídla, Food Truck Fest, se blíží. Každý gurmán si přijde na své, když přijde v sobotu 4. června do ulice U Stadionu v Pardubicích, kde již prostor festivalu nejde minout. Ochutnávat rozličné speciality budete moci od 10 do 18 hodin.

Food Truck Fest je tak trochu jiný festival jídla. Jiný hlavně v tom, že všechny pokrmy a nápoje vám jsou vydávány z mobilních výdejních míst, tzv. Food Trucků. Dále si však pořadatelé dávají záležet hlavně na komfortu všech návštěvníků. Můžete se tak těšit na velké množství míst k sezení doplněné o stany, které poskytnou dostatek stínu i v tom největším vedru. Hledat stinné místo můžete i v přilehlých Tyršových sadech, kam si můžete své pokrmy vzít na deku, ať už vlastní nebo zdarma zapůjčenou od pořadatelů.

Dalším důležitým prvkem na Food Truck Festu je čistota a hygiena. Dostatek odpadkových košů na tříděný odpad a jejich pravidelné vynášení je takový základ. „Na místě máme vždy velké množství mobilních umyvadel, protože možnost umýt si ruce vnímáme, jako zcela nezbytnou“ doplnil jeden z pořadatelů Karel Horádek.

 

Kromě nepřeberných chutí jídel a nápojů z celého světa můžete již tradičně počítat i se zónou pro děti, kdy minimálně jedna atrakce je k využití zdarma. A aby toho nebylo málo, tak samotný vstup na tento festival jídla je zdarma. „Chceme, aby mohli lidé v klidu a pohodlí ochutnat co nejvíce specialit, a proto požadujeme od prodejců, aby připravili minimálně jedno jídlo z jejich nabídky v degustační variantě do 100 Kč,“ dodává Horádek.

Vy tak neváhejte a do svých kalendářů si poznamenejte sobotu 4. června a v šatníku si připravte něco volnějšího. S prázdným žaludkem totiž určitě neodejdete.

(bog, tz-ftf)
redakce@vrchlabinky.cz
Foto: archiv festivalu