Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Výběrové řízení: Kraj shání nového šéfa Protialkoholní záchytné stanice

18. 5. 2022

page.Name
Královéhradecký kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Současný dlouholetý ředitel hodlá na konci roku odejít do penze a pro další chod zařízení je nezbytné najít jeho nástupce. Termín pro podání přihlášky je do 15. června 2022 do 12:00.

„Pro vedení naší záchytné stanice hledáme ředitele či ředitelku, který bude současně vedoucím lékařem pro toto zařízení. Současný ředitel MUDr. Vlastimil Kyral odchází do plánovaného starobního důchodu, svou funkci bude vykonávat nejdéle do 31. prosince letošního roku. Chtěl bych panu řediteli poděkovat za jeho dlouholetou službu, kdy krajskou záchytnou stanici výborně vedl," uvedl radní pro zdravotnictví Zdeněk Fink.

Jednou z podmínek pro vykonávání pozice je vysokoškolské vzdělání dosažené absolvováním magisterského studia lékařské fakulty se specializovanou způsobilostí v oboru s některým se základních kmenů: anesteziologickým, dermatovenerologickým, gynekologicko-porodnickým, chirurgickým, interním, kardiochirurgickým, neurochirurgickým, neurologickým, oftalmologickým, ortopedickým, otorinolaryngologickým, pediatrickým, psychiatrickým, urologickým nebo všeobecné praktické lékařství.

Všechny podmínky výběrového řízení jsou na odkazu bit.ly/reditel-zachytka.

Protialkoholní záchytná stanice Královéhradeckého kraje je krajská příspěvková organizace působící na Novém Hradci Králové. Od roku 1993 do června roku 2002 ji zřizovalo město Hradec Králové, poté přešla pod kraj. Záchytná stanice ročně provede více jak 1200 vyšetření a přijme zhruba tisíc osob.

(TZ Královéhradecký kraj)
Ilustrační foto: Michal Fanta