Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Matyáš a Klaudie. První děti roku 2022 v Královéhradeckém kraji

2. 1. 2022

page.Name
Prvním miminkem letošního roku v Královéhradeckém kraji je Matyáš narozený 40 minut po půlnoci na 1. ledna v porodnici nemocnice v Náchodě. První holčičkou narozenou v kraji se stala Klaudie, která se narodila v sobotu 1. ledna v 10:50 v nemocnici v Rychnově nad Kněžnou.

Maminky prvního letos narozeného chlapce a holčičky dostanou od Královéhradeckého kraje dar 5000 korun. Podmínkou je jejich trvalé bydliště nebo faktický pobyt na území Královéhradeckého kraje. Kraj nebude rozlišovat, v jaké porodnici se děti narodily. Do loňského roku získávala dar pouze miminka narozená v porodnicích patřících kraji.

"Demografický vývoj v Královéhradeckém kraji je dlouhodobě nepříznivý. Velice důležitá je proto jakákoliv podpora mladých rodin. Dar prvním novorozencům je především symbolické poděkování všem maminkám a ocenění jejich důležitého a nelehkého poslání," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Prvního novorozence ocení i město Hradec Králové, a to darem 5000 korun a zlatou pamětní medailí v hodnotě téměř 13.000 korun. Podmínkou je to, že se musí narodit v porodnici hradecké fakultní nemocnice a stát se občanem Hradce Králové. Dalším dětem narozeným v Hradci Králové dává radnice stříbrnou pamětní minci.

(ČTK)
Ilustrační foto: Pixabay.com