Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Ve školách v kraji přibývá nákaz covidem, některé vyhlašují ředitelské volno

25. 1. 2022

page.Name
Nakažených koronavirem ve školách v Královéhradeckém kraji rychle přibývá, některé vyhlašují ředitelské volno. Stále více tříd přechází na on-line výuku. Pozitivita pondělních testů u žáků byla 2,83 procenta, před týdnem v pondělí odhalily testy nákazu u 1,22 procenta dětí. Stoupl i počet pozitivních učitelů, a to na 1,46 procenta z 0,65 procenta před týdnem, informovali dnes zástupci hejtmanství.

Ve školách v kraji se v pondělí testovalo 46.618 žáků a 8022 zaměstnanců škol. Testy vyšly pozitivně u 1317 žáků a 118 zaměstnanců.

Personální situace v některých školách v kraji se v souvislosti se sílící epidemií koronaviru komplikuje, přibývá škol, které zvládají výuku jen s vypětím všech sil. Například Gymnázium J. K. Tyla v Hradci Králové od středy vyhlašuje tři dny ředitelského volna z důvodu epidemie.

Ve školách a školských zařízeních zřizovaných krajem se podle zástupců hejtmanství přes vzrůstající počet učitelů v karanténě daří výuku zajistit. Ve třídách v karanténě probíhá výuka distanční formou. Zatím žádná z krajských škol není dnes uzavřena.

"Epidemická situace ve školách se zhoršuje. Podle informací z dnešního dopoledne je ve školách a školských zařízeních zřizovaných krajem 399 žáků pozitivních, 1521 žáků v karanténě, 50 učitelů pozitivních a 91 učitelů v karanténě. Onemocnění covid-19 se vyskytuje ve 29 krajských organizacích v oblasti školství. Školy situaci zvládají s vypětím všech sil," řekl mluvčí kraje Dan Lechmann.

Onemocnění covid-19 se v pondělí dopoledne vyskytovalo ve 27 krajských školských organizacích. Ve školských zařízeních zřizovaných krajem bylo v pondělí 342 žáků pozitivních, 1358 žáků v karanténě, 45 učitelů pozitivních a 82 učitelů v karanténě.

Od pondělí 17. ledna se testuje ve školách opět jen jednou týdně. Záchyt antigenním testem má být potvrzován přesnějšími PCR testy. V prvních dvou týdnech po vánočních prázdninách se studenti, žáci a zaměstnanci škol testovali dvakrát týdně, vždy v pondělí a ve čtvrtek.

V Královéhradeckém kraji epidemie koronaviru druhý týden po sobě skokově sílí, podle odborníků to souvisí s šířením nakažlivější koronavirové varianty omikron. Strmý nárůst počtu případů trvá v kraji od pondělí 17. ledna, do počtu hospitalizovaných se to zatím výrazně nepromítá.

Incidence, tedy počet nakažených na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní, dnes byla v kraji na hodnotě 1543, v pondělí 1411, před týdnem v úterý 726 a před tím ve stejný den 369, 366 a 391. Celostátní průměr byl dnes 1585, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

(ČTK)
Ilustrační foto: Michal Kriegler