Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

Uniformovanou policii v hradeckém kraji vede bývalý šéf dopravní policie Dušek

5. 10. 2022

page.Name
Náměstkem ředitele policie v Královéhradeckém kraji pro vnější službu se k 1. říjnu stal dosavadní vedoucí odboru dopravní policie Petr Dušek. Ve funkci vystřídal Miloslava Kaplana, který od policie ke konci září odešel. Informovala o tom mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Dušek, který je u policie 26 let, bude řídit takzvanou uniformovanou policii. Kromě dopravní policie pod jeho velení spadají odbory pořádkové a cizinecké policie, operační středisko, služba pro zbraně, kynologie nebo zásahová jednotka. Odbor dopravní policie od začátku října vede Richard Hušek.

 „Policisté spadající pod vnější službu jsou ve většině případů ti, kteří jako první přicházejí do kontaktu s veřejností, ať už při zásazích nebo při dalších služebních povinnostech. Novému náměstkovi Petru Duškovi přeji v nové pozici mnoho sil a pracovních úspěchů,“ uvedl k pověření ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík a dodal, že pověřením funkce náměstka je zajištěna nezbytná kontinuita ve vedení bezpečnostního sboru v Královéhradeckém kraji. Zároveň také poděkoval Miloslavu Kaplanu za jeho dosavadní dlouholeté působení v řadách Policie ČR. Vyzdvihl jeho profesionální přístup i osobní nasazení k plnění svěřených úkolů souvisejících například i s výkonem služby v takzvaném nelehkém „covidovém“ období.

Kriminalita v Královéhradeckém kraji v roce 2021 meziročně klesla o 9,1 procenta, když policisté v uplynulém roce v kraji evidovali 5268 trestných činů po 5794 trestných činech v roce 2020. Objasněnost činila 63 procent a z krajů byla třetí nejvyšší po Zlínském a Jihočeském kraji. V celém kraji slouží asi 1800 policistů.

ČTK, Tomáš Kulhánek
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Archiv Policie ČR