Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

21°

Svátek má

V červenci na silnicích v hradeckém kraji zemřel jeden člověk, loni jich bylo šest

2. 8. 2022

page.Name
V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji jeden člověk, o pět méně než před rokem. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 19 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

V červenci se stalo v kraji 451 nehod, což je o tři méně než ve stejném období loni. Při nehodách bylo sedm lidí těžce zraněno, 99 lehce. Škoda byla vyčíslena na 31,56 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Tragická nehoda se stala 8. července na takzvané staré silnici ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní na Trutnovsku v Krkonoších, která vede údolím Janského potoka. Po pádu stromu na osobní auto zemřela řidička, v autě jela sama. Strom na auto spadl při kácení. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Místo, kde se nehoda stala, není součástí Krkonošského národního parku, ale nachází se v takzvaném ochranném pásmu národního parku.

Nejčastější příčinou červencových nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo v úterý 26. července, celkem 25.

Červencové nehody a jejich oběti v okresech Královéhradeckého kraje:

Okres Počet nehod Počet mrtvých
Hradec Králové 124 0
Jičín 85 0
Náchod 87 0
Rychnov nad Kněžnou 53 0
Trutnov 90 1
Dálniční oddělení Pravy 12 0

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce