Čtvrtek

23. května 2024

Nyní

17°

Zítra

16°

Svátek má

Startuje zbrusu nový portál prirodatv.cz, přináší informace z celé republiky

4. 2. 2022

page.Name
Dnes byl spuštěn nový portál www.prirodatv.cz. Web s celorepublikovým dosahem vás povede atraktivní formou blíže k přírodě. Prostřednictvím článků, reportáží, rozhovorů i zajímavých tiskových zpráv, fotografií a videí chce veřejnosti přibližovat nejen současnou praxi, ale také ožehavé problémy v daném čase.

Ambicí webu www.prirodatv.cz je dostat blíže k veřejnosti laické i odborné problematiku zemědělství, lesnictví, rybářství, myslivosti, chovu zvířat, životního prostředí, vinařství, rozvoje venkova, péče o krajinu, životního prostředí, národních parků, dotací, udržitelnosti nebo také zpracování dřeva či dřevostaveb včetně témat vzdělávání a různé příběhy související s ochranou přírody.

„Našim cílem je také propojovat nové vědecké poznatky s praxí na všech zmíněných úrovních,“ říká šéfredaktor nového portálu Hynek Šnajdar.

Mělo by jít o efektivní web, který bude rovněž vyvářet poradenský portál pro vlastníky půdy, lesů, rybníků a bude rovněž fungovat jako nástroj pro státní správu. Důležitým aspektem je propojení laické s odbornou veřejností, aby i vědecké články byly srozumitelné pro obyčejného člověka.

 

Současně byl na novém portálu zahájen desetidílný TV seriál Blíže k přírodě, který se v autentických rozhovorech s odborníky se mimo jiné dotkne nejcennější přírody východních Čech, aktuálních problémů spojených se správou a péčí o krajinu či naopak její ochrannou, jako jsou dopady klimatické změny na hospodáře krajiny, řešení potravinářské soběstačnosti, vandalismus v lesích nebo porušování předmětu ochrany přírody.

„Rádi bychom vás vyzvali k úzké spolupráci na tomto webovém portálu a ocenili bychom, kdybyste nás aktuálně informovali o žhavých novinkách z vašeho oborového zaměření, posílali nám tiskové zprávy, rozmanité fotografie i odkazy na videa na adresu: redakce@prirodatv.cz Oceníme také zajímavé tipy na různé akce, zajímavosti nebo lidi blízké přírodě,“ vyzývá veřejnost Hynek Šnajdar, šéfredaktor portálu Příroda TV.

(bog, tz-hyš)
redakce@salonkyhk.cz