Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Část lanovek v Krkonoších a Orlických horách jezdí už jen o víkendech

10. 9. 2022

page.Name
Část lanovek v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji s koncem letní turistické sezony omezila provoz a jezdí nyní jen o víkendech. O sobotách a nedělích a o svátcích jsou v provozu lanovky z Herlíkovic na vrch Žalý a z Pece pod Sněžkou na Hnědý vrch. Od pátku do neděle jezdí lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně. Víkendový provoz lanovek zavedla také střediska Deštné v Orlických horách a Říčky v Orlických horách.

V trvalém provozu od 08:00 do 19:00 zůstává kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou na nejvyšší českou horu Sněžku. V denním provozu je nadále i kabinová lanovka z Janských Lázní na Černou horu. Lanovka z Velké Úpy na Portášky bude jezdit denně do 18. září, pak bude v provozu o víkendech a svátcích.

Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Medvědín bude jezdit denně do 2. října, následně bude v provozu o víkendech. Lanovka ze Špindlerova Mlýna na Pláně bude mít páteční až nedělní provoz do konce září, následně od 3. října bude jezdit od pondělí do pátku.

Doprovodné služby mají střediska o víkendech nadále otevřené. "Půjčovna koloběžek a horských elektrokol je otevřena denně na dolní stanici kabinky. Dětský park Kabinka je otevřený pouze o víkendech," uvedli provozovatelé lanovky na Černou horu. V sobotu 17. září bude u horní stanice lanovky Den Černé hory s různými akcemi pro děti i dospělé.

Nedaleko horní stanice lanovky na Portášky mohou lidé nadále navštívit naučnou stezku v podobě herní krajiny složené z velkých dřevěných prvků. Vstup na ni je zdarma. V sobotu 24. září bude u horní stanice lanovky na Medvědín desátý ročník drakiády.

(ČTK)
Foto: archiv redakce