Úterý

18. června 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Firmou roku v kraji je Doučování Doma, živnostníkem sedlák Jan Bošina

15. 9. 2022

page.Name
Firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala hradecká společnost Doučování Doma, která se zabývá individuálním doučováním běžných školních předmětů a cizích jazyků. Cenu pro živnostníky získal v regionu sedlák Jan Bošina z Vernéřovic na Náchodsku. Vítězové krajského kola soutěží IBM Firma roku 2022 a Moneta Živnostník roku 2022 byli ve středu večer vyhlášeni v Hradci Králové. Vyhlašovatelem soutěží je deník Hospodářské noviny.

Společnost Doučování Doma se podle majitelky Michaely Entrichové dokáže přizpůsobit klientům dnem, časem i místem výuky, probíranou látkou a intenzitou lekcí. "Naši klienti nejsou vázání žádnými smlouvami, žádnými předplacenými balíčky, flexibilně reagujeme na jejich poptávku," uvedla. Nosnou náplní firmy s 25 lektory je doučování matematiky, anglického a českého jazyka a také příprava na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, na střední školy a k maturitě.

Druhé místo mezi firmami získala společnost Ateliery Bárta z Hořic na Jičínsku, která se věnuje restaurování dřevěných kulturních památek a uměleckému truhlářství. Třetí příčku obsadila společnost Jordi‘s, která v Hradci Králové vyrábí čokoládu.

Živnostník Bošina se zabývá ekologickým chovem skotu, prasat, a drůbeže, maso, vejce a uzeniny prodává takzvaně ze dvora. "Naše rodina hospodaří na 400 hektarech v broumovském výběžku. Chováme masný skot, prasata plemene mangalice a drůbež. Veškeré maso zpracováváme na vlastní porážce a bourárně," uvedl Bošina. Pro zákazníky má i dětskou farmu se zvířaty a občerstvení. Také pořádá exkurze a zážitkové vyučování pro školy. Za nejdůležitější považuje osobní přístup k zákazníkům, možnost si prohlédnout farmu a kvalitu výrobků.

Druhé místo mezi živnostníky získala designérka přírodních zahrad Radka Votavová z Náchoda. Třetí příčku obsadila Natalija Holubová z Železnice na Jičínsku, která podniká v oboru prodeje, instalací a servisu tepelné techniky.

Vítězové krajských kol se stávají zároveň republikovými finalisty. Vyhlášení celostátních výsledků soutěží firma roku a živnostník roku by mělo být 8. prosince na pražském Žofíně.

(ČTK)
Foto: Organizátoři akce