Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

16°

Zítra

18°

Svátek má

V Královéhradeckém kraji o prázdninách zemřelo na silnicích 9 lidí, méně než loni

3. 9. 2022

page.Name
Při dopravních nehodách v Královéhradeckém kraji letos o prázdninách zemřelo devět lidí, což bylo o čtyři méně než loni. Nejvážnější nehodou byl čelní střet dvou osobních automobilů na Rychnovsku 12. srpna, při němž zemřeli tři lidé. Celkem policie v kraji od 1. července do 31. srpna řešila 950 nehod, zatímco loni za celé prázdniny to bylo 935 nehod, vyplývá z předběžných statistik dopravní policie.

Druhá nejtragičtější prázdninová nehoda se stala v Adršpachu na Náchodsku. Osmatřicetiletý recidivista tam 22. srpna večer osobním autem srazil a usmrtil dva chodce. Od nehody ujel. Policie řidiče do několika hodinách vypátrala a zatkla, soud jej poslal do vazby. Muž byl v minulosti dvanáctkrát trestaný. Před šesti lety z nedbalosti usmrtil při couvání chodkyni. Měl zakázané řídit s drobnými přestávkami 20 let, nyní měl zákaz řízení do roku 2027.

V Hradci Králové 18. srpna zahynul pětasedmdesátiletý řidič, který s osobním autem na Svatováclavském náměstí narazil do domu. U Holína na Jičínsku 14. srpna při čelním střetu dvou osobních vozidel zemřel čtyřicetiletý muž a 7. srpna mezi Machovem a Novým Mýtem na Náchodsku zemřel po nárazu do stromu jednadvacetiletý motocyklista.

První prázdninový měsíc se jediná tragická nehoda stala 8. července na takzvané staré silnici ze Svobody nad Úpou do Janských Lázní na Trutnovsku v Krkonoších. Po pádu stromu na osobní auto zemřela řidička, v autě jela sama. Strom na auto spadl při kácení.

Stejně jako počet úmrtí letos klesl oproti loňsku i počet těžce zraněných při prázdninových nehodách, a to na 15 z loňských 23. U lehkých zranění však policie zaznamenala nárůst o 64 na 334. Hmotná škoda při nehodách v červenci a srpnu dosáhla 74 milionů korun po 71 milionech loni.

Od začátku roku do konce srpna si nehody v kraji vyžádaly 28 životů, což bylo o čtyři více než loni. Loni za celý rok na silnicích zemřelo 38 lidí.

Počet nehod za prvních osm měsíců roku meziročně vzrostl o 319 na 3413. Počet těžce zraněných klesl o pět na 58 a lehce zraněných vzrostl o 198 na 909. Hmotná škoda stoupla o 28 milionů korun na 254 milionů korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce