Pondělí

4. března 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Na východě Čech byly kvůli silnému větru bez proudu tisíce domácností

11. 3. 2023

page.Name
Na východě Čech kvůli poruchám, které vznikly vlivem silného větru, bylo k dnešním 11:00 bez elektrické energie asi 2800 domácností. Energetici pracují na odstranění závad. Proti ránu, kdy energetici evidovali na východě Čech asi 1400 domácností bez proudu, číslo stouplo v Pardubickém kraji. Informovala o tom mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

Energetici hodinu před polednem v Královéhradeckém kraji evidovali dvě poruchy na vedení vysokého napětí a zhruba 300 domácností bez energie, a to na Rychnovsku a Hradecku. V Pardubickém kraji byly dvě poruchy na vedení vysokého napětí. "V Královéhradeckém a Pardubickém kraji bylo k 11:00 celkem asi 2800 domácností bez energie. Číslo stouplo v Pardubickém kraji, protože se tam opravila porucha, ale přibyla další na Svitavsku," uvedla Lapáčková Beránková.

Energetici během noci a brzkého rána evidovali v Královéhradeckém kraji tři poruchy na vedení vysokého napětí, k 09:00 bylo zhruba 900 domácností bez energie, a to hlavně na Rychnovsku a Hradecku. V Pardubickém kraji byly k 09:00 dvě poruchy na vedení vysokého napětí a asi 500 domácností bylo bez proudu, a to na Pardubicku a Ústeckoorlicku.

"Na odstraňování pracujeme, ale bohužel stále fouká. Naši technici jsou v terénu, i když nám silný vítr, déšť a sníh komplikují opravy a i my musíme dbát na bezpečnost našich techniků. Poruchy se ale daří opravovat," uvedla dopoledne mluvčí.

Silný vítr a sněžení komplikuji na východě Čech také dopravu. Od středních poloh se mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Dopravu ráno komplikovaly místy popadané stromy a větve. Krkonošská horská služba dnes ráno vydala výstrahu před silným větrem, nedoporučuje hřebenové túry.

(ČTK)
Foto: archiv redakce