Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

11°

Zítra

13°

Svátek má

Na východě Čech byly kvůli silnému větru bez proudu tisíce domácností

11. 3. 2023

page.Name
Na východě Čech kvůli poruchám, které vznikly vlivem silného větru, bylo k dnešním 11:00 bez elektrické energie asi 2800 domácností. Energetici pracují na odstranění závad. Proti ránu, kdy energetici evidovali na východě Čech asi 1400 domácností bez proudu, číslo stouplo v Pardubickém kraji. Informovala o tom mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková.

Energetici hodinu před polednem v Královéhradeckém kraji evidovali dvě poruchy na vedení vysokého napětí a zhruba 300 domácností bez energie, a to na Rychnovsku a Hradecku. V Pardubickém kraji byly dvě poruchy na vedení vysokého napětí. "V Královéhradeckém a Pardubickém kraji bylo k 11:00 celkem asi 2800 domácností bez energie. Číslo stouplo v Pardubickém kraji, protože se tam opravila porucha, ale přibyla další na Svitavsku," uvedla Lapáčková Beránková.

Energetici během noci a brzkého rána evidovali v Královéhradeckém kraji tři poruchy na vedení vysokého napětí, k 09:00 bylo zhruba 900 domácností bez energie, a to hlavně na Rychnovsku a Hradecku. V Pardubickém kraji byly k 09:00 dvě poruchy na vedení vysokého napětí a asi 500 domácností bylo bez proudu, a to na Pardubicku a Ústeckoorlicku.

"Na odstraňování pracujeme, ale bohužel stále fouká. Naši technici jsou v terénu, i když nám silný vítr, déšť a sníh komplikují opravy a i my musíme dbát na bezpečnost našich techniků. Poruchy se ale daří opravovat," uvedla dopoledne mluvčí.

Silný vítr a sněžení komplikuji na východě Čech také dopravu. Od středních poloh se mohou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Dopravu ráno komplikovaly místy popadané stromy a větve. Krkonošská horská služba dnes ráno vydala výstrahu před silným větrem, nedoporučuje hřebenové túry.

(ČTK)
Foto: archiv redakce