Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

V hradeckém kraji sněžilo, na kluzkých silnicích se dopoledne stalo 50 nehod

28. 3. 2023

page.Name
V Královéhradeckém kraji v noci a dnes ráno sněžilo a na zledovatělých silnicích se stalo kolem 50 nehod, některé se zraněním. Například mezi Starým Rokytníkem a Radčí na Trutnovsku na namrzlé silnici havarovalo pět aut, pět aut havarovalo u Úpice. Řidiči by při jízdě měli být v celém kraji velmi oparní, uvedli silničáři, hasiči a policie.

"Naštěstí se ve většině nehod jednalo o pomačkané plechy. Nesjízdná silnice byla například v Kocbeřích, Starém Rokytníku, ve Všestarech, Cháborech a Solnici. Měli jsme hlášeno několik zapadlých kamionů," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová. Hasiči od rána do 10:00 zasahovali u 17 nehod, při nichž se zranilo devět lidí. V dalších asi 20 případech hasiči pomáhali s vyproštěním zapadlých aut z příkopů.

Na silnicích v kraji dnes ráno zůstával rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Na řadě silnic se vytvořilo náledí. Na Rychnovsku zůstávala ráno na silnicích ujetá vrstva sněhu. V Krkonoších napadlo až deset centimetrů sněhu. Silničáři vyjeli ošetřit silnice v celém kraji. Teploty ráno klesly několik stupňů pod nulu, na horách bylo kolem minus šesti stupňů.

Pro severní část Trutnovska meteorologové vydali pro celý dnešek varování před tvorbou sněhových jazyků. Na horách by podle předpovědi měly být dnes sněhové přeháňky a vát vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Kvůli silnému větru se dnes nerozjel honí úsek lanovky na Sněžku. Teploty by se měly na horách pohybovat od minus jednoho do minus čtyř stupňů, v nižších polohách kraje od dvou do pěti stupňů nad nulou.

Nejvíce nehod se stalo na Rychnovsku a Trutnovsku. V Janově na Rychnovsku havaroval autobus, nehoda se obešla bez zranění. Autobus také havaroval na zledovatělé silnici I/37 u Nového Rokytníku na Trutnovsku. Hasiči vyprošťovali vzpříčené nebo sjeté autobusy do příkopů ve Studenci na Trutnovsku, v Javornici a v Lipovce na Rychnovsku.

Bez zranění skončila nehoda dvou osobních aut a nákladního auta na silnici u Solnice na Rychnovsku. Dvě osobní auta havarovala u Českého Meziříčí a také v Lukavici na Rychnovsku. Jedno auto mělo nehodu u Pěčína, jeden člověk se zranil. V Solnici na zledovatělé silnici uvázly tři kamiony.

U Deštného v Orlických horách sjelo auto na silnici vedoucí ne Šerlich se stráně do lesa. "Skončilo převrácené na boku. Ve voze cestovali tři lidé, jednoho člověka záchranáři převezli do nemocnice. Vozidlo budeme vyprošťovat pomocí jeřábu," uvedli hasiči.

Na Trutnovsku havarovalo auto u obce Třebihošť na silnici II/300. Na silnici I/14 u Rtyně v Podkrkonoší uvázl na zledovatělé silnici kamion. Kamion uvázl i na nesjízdné silnice v Kohoutově.

U Dolního Přímu na Hradecku se auto převrátilo na střechu, nehoda se obešla bez zranění. Jeden člověk se zranil v převráceném autě v hradecké čtvrti Piletice a jedním zraněním skončila i nehoda osobního auta mezi mezi Černilovem a Libřicemi na Hradecku. U obce Rašín na Jičínsku sjelo osobní auto do příkopu, kde narazilo do náspu u železničních kolejí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Ve Velkém Poříčí na Náchodsku narazilo osobní auto do sloupu elektrického vedení, řidič se zranil.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce