Sobota

13. července 2024

Nyní

17°

Zítra

19°

Svátek má

Koupaliště v hradeckém kraji postupně zahajují sezonu, voda je v pořádku

2. 6. 2023

page.Name
V Královéhradeckém kraji je voda v přírodních i umělých koupalištích podle provedených rozborů v pořádku. V pondělí 29. května byly odebrány vzorky vody z přehrady Rozkoš u Velké Jesenice na Náchodsku, z Oborského rybníku v Jinolicích na Jičínsku a na koupališti ve volné přírodě v Dachovech u Hořic na Jičínsku. Informovala o tom mluvčí Krajské hygienické stanice (KHS) Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí. Od tohoto týdne začala hradecká KHS opět zveřejňovat na webu informace o jakosti vody na vybraných vodních plochách určených ke koupání a provozování vodních sportů.

"Informace o jakosti vody ke koupání budou publikovány pravidelně každý čtvrtek v odpoledních hodinách," uvedla Krejčí.

Za jakost vody ke koupání zodpovídají provozovatelé vodních nádrží, kteří mají povinnost dělat ve stanoveném rozsahu a četnosti laboratorní kontrolu a výsledky předávat KHS. Mimo dozor nad plněním povinností provozovatelů vodních ploch hygienici ověřují jakost vody také vlastními rozbory, uvedli.

Jako první v Královéhradeckém kraji zahájilo sezonu 20. května městské koupaliště Flošna v Hradci Králové. Voda v největším padesátimetrovém bazénu je vyhřívána na 26 stupňů Celsia a v provozu jsou všechny atrakce i služby koupaliště. Otevírací doba je od 10:00 do 19:00.

Postupně se přidávají i další koupaliště v kraji, většina z nich otevře v červnu. Například v pátek 2. června by mělo zahájit sezonu koupaliště Kníže v Jičíně nebo v sobotu 3. června koupaliště v Třebechovicích pod Orebem.

U koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí podle hygieniků nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Jakost vody sledují pouze na vodních plochách uvedených na svých webových stránkách. Koupání na ostatních nekontrolovaných vodních plochách je na vlastní nebezpečí.

(ČTK)
Ilustrační foto: Turistický portál Královéhradeckého kraje