Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Na Jičínsku hořela paseka a stromy, hasiči příčinu požáru vyšetřují

19. 7. 2023

page.Name
Několik hasičských jednotek u Mladějova na Jičínsku v úterý v členitém terénu likvidovalo požár paseky a stromů. Hořelo na ploše zhruba 50krát 100 metrů. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu ze čtyř, uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje Zbyněk Voříšek. V celém kraji platí výstraha před požáry. Požár byl nahlášen krátce po 14:00 a asi o dvě hodiny později se hasičům podařilo požár lokalizovat.

"Požár byl zlikvidován, jednotky se budou postupně vracet na své základny. Příčinu požáru bude zkoumat vyšetřovatel. Výši způsobené škody bude majitel lesa teprve vyčíslovat. Uchráněné hodnoty jsou zhruba jeden milion korun," řekl v podvečer Voříšek.

Hasiči během zásahu nasadili 15 vodních proudů, v blízkosti zřídili čerpací stanoviště a vodu na místo dopravovali cisternami. Na místě zasahovalo sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, letecká podpora nebyla nakonec potřeba, dodal Voříšek.

V celém Královéhradeckém kraji platí od 10. července zákaz rozdělávání ohně ve volné přírodě včetně pálení klestí na zahradách. Důvodem jsou vysoké teploty, sucho a nepříznivá předpověď pro následující dny. Zákaz platí do odvolání.

(ČTK)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje