Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Za půl roku na silnicích v hradeckém kraji zemřelo 16 lidí, meziročně o tři méně

2. 7. 2023

page.Name
Na silnicích v Královéhradeckém kraji za prvních šest měsíců letošního roku zemřelo 16 lidí, meziročně o tři méně. Celkem se během prvního pololetí stalo v kraji 1977 dopravních nehod, což je o 486 méně než ve stejném období loni. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie. V červnu zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v kraji čtyři lidé, o dva méně než ve stejném období loni.

Mezi nejvážnější dopravní nehody v kraji za posledních šest měsíců patří ta z 3. června na hlavní silnici I/35 mezi Konecchlumím a Úlibicemi, kde auto narazilo do stromu. Při nehodě zemřeli dva lidé. První tragická havárie letošního roku se stala 1. ledna u Rychnova nad Kněžnou, kde po srážce s autem zemřel sedmatřicetiletý chodec.

V červnu se stalo 360 nehod, což je o 89 méně než loni. Při nehodách bylo 17 lidí těžce zraněno, 89 lehce. Celková škoda za červnové dopravní nehody byla vyčíslena na 31,94 miliónu korun, to je pod ročním průměrem. Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou nedání přednosti. Nejvíce havárií se v červnu stalo pondělí 26. června, kdy jich bylo 21.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce