Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Nejlepší web mezi městy v Královéhradeckém kraji má Hradec Králové

18. 4. 2023

page.Name
Nejlepší webové stránky mezi obcemi s rozšířenou působností v Královéhradeckém kraji má Hradec Králové. Hradecká radnice zvítězila v regionálním kole soutěže Zlatý erb 2023 a postoupila do celostátního kola. V letošním 25. ročníku soutěže se hodnotí jen webové stránky obcí s rozšířenou působností, kterých je v Královéhradeckém kraji 15. Na druhém místě skončil Jičín a na třetím Hořice na Jičínsku, oznámili organizátoři soutěže.

Internetové stránky hodnocených měst musely obsahovat minimální povinné informace, jako je složení zastupitelstva, otevírací doba úřadu či kontakty. Klíčová byla optimalizace webu a jeho pohodlné užití vedle počítače i na mobilních zařízeních. Porota udílela body i za elektronické služby a využívání e-identity občanů. Body mohl web získat i za informace pro turisty a případné investory.

Kvalitní webové stránky měst a obcí jsou podle hejtmanství pro lidi velmi důležité. "Veřejnost se mnohdy ani nedokáže dozvědět, jaké jsou kompetence úřadů, co všechno dělají a jak mohou občanovi pomoci. Soutěž Zlatý erb pomáhá kultivovat weby měst a obcí, ukazuje příklady dobré praxe, z nichž by si ostatní měli vzít příklad a posunout digitalizaci státní správy o kus dál," uvedl hejtman Martin Červíček (ODS).

Proti minulým ročníkům doznala pravidla soutěže významných změn. Letos se nehlásily obce a města dobrovolně, ale porota zhodnotila jednotnou metodikou internetové stránky všech obcí s rozšířenou působností v regionu. Cílem soutěže dál zůstává podpora rozvoje internetových služeb a digitalizace ve městech a obcích.

Vítězný Hradec Králové postoupil do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny v polovině května v Hradci Králové na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě. Vyhlašovatelem soutěže je spolek Český zavináč.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce