Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V hradeckém kraji skončila na Velikonoční pondělí lyžařská sezona

10. 4. 2023

page.Name
V Královéhradeckém kraji skončila dnes lyžařská sezona, poslední lyžování si lidé užili například ve Špindlerově Mlýně, v Janských Lázních nebo v Říčkách.

"Dorazilo dost lyžařů, závěr sezony byl super, podmínky pro lyžování byly jarní, bylo nad nulou," řekl Adam Svačina ze špindlerovského areálu. Skicentrum završilo sezonu na Velikonoční pondělí, což je tradiční období, kdy vítá poslední lyžaře.

Sezonu jako celek hodnotí zástupce skiareálu jakou dobrou. "Leden byl komplikovanější, přišla dlouhá obleva. Až na leden sezona byla standardní," dodal Svačina.

Naposledy mělo otevřeno také skicentrum Říčky v Orlických horách. "S posledním víkendem jsme spokojení, přálo počasí. Ráno byly sjezdovky zachumelené a zmrzlé vlivem nočních teplot. Lyžování bylo pěkné, návštěvnost byla slušná, lyžovalo se bez front. Přijeli skalní lyžaři a ti, co nechtějí trávit svátky doma," řekl Petr Kánský z říčského skicentra.

Letošní sezona byla podle Kánského zimou plnou výkyvů, střídavě pršelo nebo mrzlo, moc slunečných dnů nebylo. "Tady se ten kopec jmenuje Zakletý, všude svítí slunce a na něm ne, a zase obráceně. Bylo to svízelné se sněhem v první polovině ledna, ale jeli jsme celou sezonu," řekl Kánský.

Ve SkiResortu Černá hora - Pec skončila sezona po 136 dnech, nejdéle se lyžovalo v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. Na velikonoční prodloužený víkend, od čtvrtka do pondělí, do východních Krkonoš vyrazilo 3000 lyžařů a výletníků, uvedla mluvčí skicentra Zina Plchová. Příští víkend pak areál zahajuje jarní turistickou sezonu a začne jezdit kabinková lanovka Černohorský Express.

V Krkonoších nadále platí nejmírnější, první stupeň lavinového nebezpečí. Na hřebenech leží 70 až 130 centimetrů sněhu, na polské straně Krkonoš je sněhu méně, uvedli horští záchranáři.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce