Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Hasiči na Štědrý den a v noci na dnešek měli v kraji přes 130 výjezdů

25. 12. 2023

page.Name
Hasiči v Královéhradeckém kraji na Štědrý den a v noci na dnešek zasahovali u 137 událostí, z toho bylo 120 technických pomocí, dva požáry a tři dopravní nehody. Výjezdy většinou souvisely se silným větrem a povodněmi, vyplynulo z údajů hasičů. Deště a tání sněhu v kraji vzedmuly hladiny řek, na řadě míst platí povodňové stupně včetně nejvyššího třetího.

„Asi ve 30 případech zasahovali hasiči během Štědrého dne a zejména pak v noci na dnešek při čerpání vody, ať už se jednalo o vodu v uzavřených prostorech nebo vytvořené laguny na volném prostranství,“ uvedla mluvčí Hasičského záchranného sboru (HZS) Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

Jednotky odstraňovaly různé naplaveniny, čistily propustky a monitorovaly vodní toky v místech, kde hrozilo vylití vody ze břehů. „Tyto úkoly zajišťovaly z velké části dobrovolné jednotky hasičů," uvedla Götzová.

Hasiči zasahovali také u více než 60 událostí souvisejících s odstraňováním polámaných nebo vyvrácených stromů ze silnic.

Požáry za uvedenou dobu byly dva, na Štědrý den odpoledne zasahovali hasiči v Novém Bydžově, kde zlikvidovali požár adventního věnce. "Zakouřený prostor pak odvětrali. Naštěstí byl požár včas zpozorován a nestihl se rozšířit na okolní vybavení domácnosti, nikdo nebyl zraněn," uvedla Götzová.

Druhý požár byl nahlášen v neděli po 23:00 a souvisel s výbuchem v bytě v Gagarinově ulici v Hradci Králové. Nikdo nebyl zraněn, škoda byla předběžně vyčíslena na 500.000 korun. "Co bylo příčinou události, zjišťují vyšetřovatelé HZS ve spolupráci s Policií ČR," uvedla Götzová.

V okrese Hradec Králové hasiči na Štědrý den a v noci na dnešek zaznamenali 15 událostí, na Jičínsku 25, na Náchodsku 22, na Rychnovsku 36 a na Trutnovsku 39.

(ČTK)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje