Pondělí

24. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Motorová paliva v Královéhradeckém kraji zlevnila, ale už jen o haléře

28. 12. 2023

page.Name
Pohonné hmoty v Královéhradeckém kraji v uplynulém týdnu zlevnily, a to sedmý týden po sobě. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v kraji prodává v průměru za 35,18 koruny, před týdnem byl o šest haléřů dražší. O devět haléřů na litru zlevnila nafta, za litr teď řidiči dají průměrně 35,63 koruny. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, je benzin o 31 haléřů na litru levnější než před rokem, za naftu tehdy motoristé platili o 1,38 koruny na litru více.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v celé ČR je 35,84 Kč za litr, u nafty 36,15 Kč.

Nejlevnější paliva v kraji prodávají na Náchodsku, benzin mají u tamních čerpacích stanic v průměru za 34,20 Kč a naftu za 34,92 Kč. Nejvíc platí za benzin motoristé na Královéhradecku, kde za litr zaplatí průměrně 35,52 Kč. Nafta je v kraji nejdražší na Trutnovsku, litr se tam prodává průměrně za 35,97 Kč.

Nákup paliv v Polsku se motoristům z hradeckého kraje nevyplatí, pohonné hmoty jsou tam dražší. Polské čerpací stanice u hranic s hradeckým krajem podle serveru fuelo.net nyní prodávají litr benzinu i nafty kolem 6,5 zlotého, tedy v přepočtu zhruba za 38 korun. V Královéhradeckém kraji tak jsou benzin i nafta na litru levnější o dvě až tři koruny.

Ještě začátkem října se dalo při nákupu pohonných hmot v Polsku ušetřit téměř sedm korun na litru. Po říjnových parlamentních volbách v Polsku přišlo zdražení pohonných hmot a výhodnost nákupů v Polsku srazilo i zhruba desetiprocentní posílení kurzu polského zlotého vůči koruně.

Nejlevnější paliva v ČR natankují řidiči v Jihočeském kraji, kde je litr benzinu v průměru za 34,98 Kč. Naftu tam prodávají průměrně za 35,42 Kč. Naopak nejdražší paliva nabízejí pumpy v Praze, kde litr benzinu stojí průměrně 38,20 Kč. Nafta se tam tankuje za 38,29 Kč za litr.

(ČTK)
Ilustrační foto: Jiří Štefek