Čtvrtek

18. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Královéhradecký kraj má nový dotační portál, zjednoduší podávání žádostí

22. 10. 2023

page.Name
Královéhradecký kraj spustil na adrese dotace.khk.cz nový dotační portál, který nově umožňuje vyhledávání v dotačních programech podle názvu, kódu i právní formy žadatele i na základě klíčových slov. Nabízí upozorňování žadatelů, a to i e-mailem, na změny stavu jejich žádosti či na termíny, což je funkce, kterou portál postrádal. Novinkou je i možnost stáhnout si u své žádosti zpřístupněné dokumenty, uvedli zástupci hejtmanství. Původní dotační portál fungoval déle než 13 let.

"Nový krajský dotační portál je uživatelsky přívětivější včetně přizpůsobení pro mobilní zařízení, což je v dnešní době samozřejmost," uvedl radní pro regionální rozvoj, evropské granty a dotace Adam Valenta (Piráti).

Vylepšená grafika portálu přehledně člení dotační programy na aktivní, připravované a uzavřené. Přehlednější jsou také kontakty, uvedli představitelé hejtmanství. Podle nich dosavadní uživatelé přecházejí do nového systému automaticky.

"Samozřejmostí je zachování vazby na systémy veřejné správy, jako jsou datové schránky, Administrativní registr ekonomických subjektů (ARES) nebo online verze obchodního rejstříku. Systém zachovává podávání dokumentů prostřednictvím datové schránky, které kraj zavedl minulý rok," uvedl mluvčí kraje Dan Lechmann.

Příjem žádostí v novém systému začal v úterý 17. října. Původní portál kraj spustil 21. října 2010, od té doby se jeho prostřednictvím přijalo přes 32.000 žádostí o dotaci nebo dar z krajského rozpočtu.

(ČTK)
Foto: Krajský úřad Královéhradeckého kraje