Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

18°

Zítra

21°

Svátek má

Podnikatelé roku hradeckého kraje: lektorka angličtiny a výrobce hodinek

5. 10. 2023

page.Name
V Královéhradeckém kraji zvítězila a PwC Firmou roku 2023 se stala společnost ELTON hodinářská, výrobce hodinek značky PRIM. Mezi živnostníky nejvíce zaujala a titulem MONETA Živnostník roku 2023 Královéhradeckého kraje se může pyšnit online lektorka angličtiny Petra Šolcová. Výsledky byly slavnostně vyhlášeny ve středu večer v královéhradeckém Hotelu Aldis EA.

Přítomné finalisty na úvod slavnostního večera přivítal radní Královéhradeckého kraje Adam Valenta, který zastoupil hejtmana Martina Červíčka, jenž převzal nad celou akcí záštitu. "Těší mě, jak šikovní a podnikaví lidé žijí v našem kraji. Když jsem si pročítal medailonky všech účastníků tohoto večera, bylo mi jasné, že to bude hodně náročné. Přeji vám úspěch a ať se vám daří," pozdravil na úvod Valenta všechny přítomné.

Pak se všichni finalisté přítomným představili a krátce odprezentovali svoji společnost nebo sebe sama. Během následné přestávky porota vše vyhodnotilo a přišlo na vyhlašování vítězů. Těmi se stali:

PwC Firma roku 2023 Královéhradeckého kraje:
1. ELTON hodinářská, a.s. – výrobce hodinek PRIM (Nové Město nad Metují)
2. MZ Liberec, a.s. – výroba medicinálních komplexů pro urgentní péči (Rudník)
3. AWOCODO s.r.o. – vývoj a výroba vzdělávacích her o přírodě (Hradec Králové)

MONETA Živnostník roku 2023 Královéhradeckého kraje:
1. Petra Šolcová – on-line lektorka angličtiny (Chvalkovice)
2. Luboš Blaha – zpracování, dovoz, prodej minerálů a drahých kamenů, galerie minerálů (Dvůr Králové nad Labem)
3. Jan Jirman – chov včel, výroba medu, výroba a prodej včelích úlů (Hronov)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2023 Královéhradeckého kraje:
Luboš Blaha – zpracování, dovoz, prodej minerálů a drahých kamenů, galerie minerálů (Dvůr Králové nad Labem)
Ekonomicky nejúspěšnější firma roku 2023 Královéhradeckého kraje:
Servisbal obaly s.r.o. – tvůrce obalů (Dobruška)

A jaké byly reakce nejúspěšnějších?

„Jsem online lektorka angličtiny s úsměvem a pomáhám dospělým začít rozumět, myslet a mluvit anglicky s lehkostí, bez stresu a přehnaného úsilí, aby překonali jazykovou bariéru v angličtině jednou provždy a mohli si splnit své životní sny,“ říká vítězná živnostnice Petra Šolcová. Učí převážně prostřednictvím hybridních online kurzů, což je kombinace videokurzu a její přímé podpory. Vytváří vlastní výukové materiály a přináší do výuky nové trendy ze zahraničí. Klienti se mohou vzdělávat kdykoliv a odkudkoliv. V nedávné době založila vzdělávací online platformu Englishka.cz a vede největší anglický online klub v České republice, ve kterém se angličtině věnují tisíce lidí, komunikují spolu, učí se a navzájem se podporují. K dispozici mají stovky praktických videolekcí s angličtinou, audionahrávek, sad slovíček do chytrých aplikací a dalšího vzdělávacího obsahu. Cizím jazykům se profesně věnuje dvacet let. Klienti chválí velkou škálu možností učení, to, že mají v učení angličtiny volnost a svobodu, oceňují stálý přísun motivace, velkou podporu a celkovou péči, jedinečné materiály pro učení angličtiny.

„Vzdělávání v oblasti jazyků je bezpochyby důležitou věcí. Určitě zaujalo, že angličtina v jejím podání není jen o učebnicích. Hledá i nové způsoby učení, které prostupují celým dnem i různými prostředími. Má nejvíce žáků tohoto způsobu výuky v České republice. Vyučuje navíc také další lektory. Sama se ještě do budoucna hodlá věnovat nadační činnosti směrem k hendikepovaným dětem,“ ohodnotila vítěze za porotu Jiřina Váňová z MONETA Money Bank.

Na druhém místě skončil Luboš Blaha, zpracovatel, dovozce, prodejce minerálů a drahých kamenů a provozovatel galerie minerálů. Třetí příčku obsadil Jan Jirman věnující se chovu včel, výrobě medu a výrobě a prodeji včelích úlů.

Vítězná společnost ELTON hodinářská vyrábí náramkové hodinky PRIM. „Způsob, jakým hodinky vyrábíme, je ojedinělý a zvládne ho okolo dvaceti firem na celém světě. Většina komponentů, a to včetně inhouse strojku, je vyráběna pod jednou střechou,“ říká generální ředitelka Renata Červenák Nývltová. V manufaktuře vznikne nápad, ručně malované skici, grafický i konstrukční návrh a poté kompletní výroba včetně balení, marketingu a obchodu. Plánem je i v budoucnu zůstat manufakturou a ponechat hodinkám PRIM punc malosériovosti, umění českých hodinářů a exkluzivity významného brandu. Úspěch v posledních letech zaznamenávají jak inovované ikonické modely, tak zejména hodinky nesoucí příběh. Těmi se také cíleně rozšiřuje portfolio zákazníků. Konkurenci z hlediska způsobu výroby a délky historie v České republice společnost nemá. Obrovským úspěchem jsou klienti, kteří kupují hodinky pravidelně, ke značce se vracejí. Firemní hodnotou je značka, která píše historii od roku 1949.

„Určitě je to o skvělé tradici, kvalitě a vlastní výrobě komponentů. Mají hodinky promyšlené do posledního detailu, každý typ hodinek je spojený s vlastním příběhem. Limitované edice hodinek jsou zároveň skvělou investicí. Zaměřují se na jedinečnost, je to výborná prezentace nejen regionu,“ okomentoval volbu poroty Jiří Jakoubek z PwC Česká republika.

Stříbro si odváží společnost MZ Liberec, výrobce medicinálních komplexů pro urgentní péči. Bronz bere firma AWOCADO, vývojář a výrobce vzdělávacích her o přírodě.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězil a toto ocenění v Hradci Králové získal Luboš Blaha, který zpracovává, dováží a prodává minerály a drahé kameny a také provozuje galerii minerálů.

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží PwC Firma roku 2023 a MONETA Živnostník roku 2023 se uskuteční 14. prosince na pražském Žofíně.

„Stejně jako se obou soutěží pravidelně účastní podnikatelské subjekty ze všech krajů, tak i naše stavební Skupina, která zastřešuje přes dvě desítky tradičních společností, pracuje na projektech po celé České republice. Synergie je o to těsnější, že ať už se jedná o dopravní stavby, budovy, vodní díla či městský mobiliář, vytváříme lepší podmínky pro život i podnikání. Sílu nastartovat další rozvoj jednotlivých regionů mají také inovace, které otvírají nové možnosti díky využívání nejmodernějších technologií nebo materiálů. To vidíme i v našem segmentu. Jsme proto rádi, že na inovativní postupy ve firmách upozorňují i soutěže Firma roku a Živnostník roku,“ sdělila Iveta Štočková, vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS.

Jiří Štefek, TZ Podnikatel roku