Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

19°

Zítra

21°

Svátek má

V září na silnicích v hradeckém kraji zemřeli čtyři lidé, meziročně o dva více

1. 10. 2023

page.Name
V září zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji čtyři lidé, o dva více než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly 27 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Například 10. září zemřel v obci Konecchlumí na Jičínsku na silnici I/35 po srážce s osobním autem motocyklista. Zraněním na místě podlehl. Nehoda se stala na hlavním tahu z Jičína na Hradec Králové. Další motorkář zahynul po střetu s osobním vozem 26. září mezi obcemi Dolní Branná a Studenec na Trutnovsku. Ve Výravě na Královéhradecku zemřel v noci na 17. září chodec, srazilo ho nákladní auto.

V září se v kraji stalo 342 nehod, což je o 58 méně než loni. Při nehodách bylo sedm lidí těžce zraněno, 71 lehce. Celková škoda byla vyčíslena na 26,93 milionu korun, což je pod ročním průměrem.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, druhou nejčastější příčinou byla nepřiměřená rychlost. Nejtragičtějšími dny končícího měsíce byly pátek 15. září a středa 20. září s 21 nehodami.

(ČTK)
Foto: Archiv redakce