Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Novým ředitelem hradecké krajské policie se stal Petr Sehnoutka

1. 8. 2023

page.Name
Novým ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje se počínaje dnešním dnem stal dosavadní ředitel služby pořádkové policie Petr Sehnoutka. Ve funkci vystřídal dosavadního krajského ředitele Petra Petříka, který na vlastní žádost od policie odešel. V úterý 1. srpna Sehnoutku uvedl do funkce policejní prezident Martin Vondrášek.

"Pan plukovník Sehnoutka má veškeré předpoklady k tomu, aby byl v nové funkci úspěšný. Dvakrát vedl ředitelství služby pořádkové policie a řadu zkušeností nasbíral i v pozici náměstka ředitele pro vnější službu v sousedním Pardubickém kraji. Přeji mu mnoho štěstí a jsem si jistý, že zkušený tým kolegů u královéhradecké policie mu bude oporou," uvedl Vondrášek.

Petřík, který byl ředitelem hradecké krajské policie od listopadu 2019, služební poměr u Policie ČR k 31. červenci na vlastní žádost ukončil.

"Generál Petřík zasvětil naprostou většinu svého služebního života policejní ekonomice. Zlepšování podmínek výkonu služby policistů se věnoval nejen jako ředitel královéhradecké policie, ale také jako ekonomický náměstek v Pardubicích, kde se významným způsobem zasloužil o vybudování nového krajského ředitelství. Děkuji mu za vše, co pro Policii ČR udělal," dodal Vondrášek.

Petřík zastával v minulosti také pozici náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku.

Tomáš Kulhánek, ČTK
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Policie ČR