Sobota

13. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Vítr v noci v kraji lámal stromy, bez elektřiny bylo 1500 domácností

29. 8. 2023

page.Name
Silný vítr v noci na dnešek v Královéhradeckém kraji lámal stromy. Bouřky způsobily řadu poruch na elektrickém vedení. Dnes ráno bylo bez elektřiny asi 1500 domácností, uvedla mluvčí energetiků. Hasiči měli od pondělních 19:00 do dnešních 07:00 asi 50 výjezdů. Nejzasaženější oblastí bylo Trutnovsko, uvedli hasiči na sociální síti X, dříve twitter.

K 09:00 energetici evidovali v kraji osm poruch na vedení vysokého napětí. K nejpostiženějším oblastem patří Trutnovsko, Náchodsko a Rychnovsko. "Na odstraňování poruch intenzivně pracujeme. Budeme se snažit obnovit dodávky energie během dopoledne či dnešního dne," uvedla regionální mluvčí skupiny ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

V obci Skuhrov nad Bělou na Rychnovsku museli hasiči k odstranění nakloněného stromu nad silnicí použít výškovou techniku, protože strom byl na drátech elektrického vedení. Stromy ze silnic hasiči odstraňovali například v Pilníkově, Vrchlabí a Špindlerově Mlýně na Trutnovsku, Pecce na Jičínsku, Olešnici v Orlických horách, v Náchodě.

Nejvíce v noci napršelo na hřebenech Krkonoš a v Orlických horách. Na Labské boudě spadlo 31 litrů vody na metr čtvereční, v Sedloňově v Orlických horách to bylo asi 25 litrů. V nižších polohách Trutnovska byly srážky proti Krkonoším zhruba poloviční. Deště mírně zvedly hladiny horských řek, ale povodňových stupňů nedosáhly, vyplývá z dat Povodí Labe.

(ČTK)
Foto: Síť X HZS Královéhradeckého kraje