Středa

24. července 2024

Nyní

14°

Zítra

11°

Svátek má

Matrix: Podpora aktivit je důležitá součást firemní filozofie

22. 9. 2023 Komerční sdělení

page.Name
Společnost MATRIX z Třebešova je vizionářským příkladem podnikání, kde překračování hranic průmyslových sektorů je klíčem k úspěchu. Zpracování dřeva, automotive, výroba oken, autocentrum, dřevocentrum i provozování hotelu. A právě tato široká škála oborů poskytuje firmě odolnost proti ekonomickým výkyvům a umožňuje jí flexibilně reagovat na požadavky českého i zahraničního trhu, kde úspěšně působí již přes 30 let.

V současné době má MATRIX Holding sedm divizí a zaměstnává okolo 500 zaměstnanců. „I přes nám všem známé negativní záležitosti, které působí na trh v posledních letech, se MATRIX udržel ve své dobré formě a pořád stoupá,“ pochvaluje si generální ředitel Libor Burian. Firma z Podorlicka se neustále dynamicky rozvíjí, nicméně za cíl si klade mnohem více než jen dosahování obchodních zisků. „Chceme být vidět, ale chceme být také společensky akceptovatelnou firmou, a proto investujeme i do neziskového sektoru, jestli to takto mohu říct,“ vypravuje zakladatel společnosti.

MATRIX se podstatně zasazuje o rozvoj a podporu místních kulturních, sociálních a sportovních iniciativ, čímž neustále posiluje a obohacuje život obyvatel regionu. „Je to důležitá součást naší firemní filozofie,“ potvrzuje Libor Burian s tím, že společnost nemá vyhraněný směr jen pro určité aktivity, ale podporuje různé akce, spolky, kluby a je v tomto směru variabilní jako v podnikatelské sféře. „Každá divize má takové nepsané pravidlo, že by za rok měla realizovat dvě velké akce,“ doplňuje.

Jednou z těch nejoblíbenějších a nejdéle trvajících je turnaj MATRIX Cup v malé kopané, který divize Automotive pod vedením Jaroslava Švarce pořádá už 26 let. „Fotbal je obecně oblíbená aktivita, proto podporujeme i rychnovský fotbal a nyní jsme se rozhodli, že se staneme také partnerem hradeckého klubu,“ prozrazuje novinku Libor Burian, že jméno jeho společnosti v krajské metropoli už nebude spojené jen s hokejovým Mountfieldem, ale také s FC HK.

„Hradecký fotbal měl vždy zvuk a měl jsem možnost slýchávat na městě ty dlouhé diskuze o výstavbě stadionu. Mrzelo mě, že to tak dlouho trvalo. Hradecký fotbal tím dlouho trpěl. O to víc jsme nadšení z otevření nové multifunkční arény. Je to chlouba českého fotbalu,“ poukazuje muž, který tvrdí, že rozhodnutí podpořit Votroky nebylo náhodné. „Hradecký fotbal v posledních sezónách zaznamenal velký vzestup a z klubu je cítit týmový duch, odhodlání a cílevědomost. A právě tyto hodnosty se snažíme udržovat i v naší společnosti. Jsem přesvědčen, že partnerství nám všem přinese mnoho dobrého,“ doplňuje. Na fotbal se chodí dívat hlavně s přáteli a se svými dvěma syny.

Sponzorství sportu bývá ostatně pro firmy často vyhledávaným způsobem, jak posílit svou značku, ačkoliv Libor Burian bez rozpaků přiznává, že on sám žádný velký sportovec není. S manželkou se rád projede na kole nebo podnikají rodinné turistické výlety. Ví se však o něm, že jeho velkou zálibou je myslivost. „Rád trávím čas venku, projdu se lesem a tou naší českou krajinou. Ono to je také proto, že drtivou většinu času mi bere MATRIX, kterému dávám opravdu všechno. A ten les je takový pěkný ventil, když se chcete uklidnit a vyčistit si hlavu,“ vypravuje.

V této souvislosti si také velmi považuje toho, že se mu ve spolupráci s Královéhradeckým krajem podařilo letos na jaře uspořádat unikátní konferenci s názvem Les, vzdělání, výzkum. Tohoto setkání odborníků se zúčastnily více méně všechny významné osobnosti z České republiky a Slovenska, které se zabývají lesní tematikou. Takže i naučné vzdělávací akce patří k MATRIXu. „Podporujeme také vydávání publikací. Nedávno jsme třeba ve spolupráci s autorem Josefem Krámem vydali knihu Rychnovský průvodce,“ poukazuje Libor Burian.

V kulturním a společenském životě pak plní významnou roli například lesem obklopený Hotel Studánka v Rychnově nad Kněžnou, který firma zrekonstruovala a udělala z něj kouzelné letovisko, jehož součástí je nádherný přírodní amfiteátr. V něm se odehrává mimo jiné známý divadelní festival Poláčkovo léto, jehož dlouholetým partnerem MATRIX je. A pokud jste raději příznivcem všeli- dového veselí, tak byste určitě někdy měli dorazit na Zemědělské dožínky v Uhřinovicích. Je to den plný tradic, zábavy a také poděkování za úrodu.