Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Považujeme se za hradecké patrioty, říká majitel TN Trade Pavel Marek

24. 9. 2023 Komerční sdělení

page.Name
V roce 1993 založil Pavel Marek společnost TN Trade. Zatímco původně se zaměřovala výhradně na výpočetní techniku, dnes nabízí zákazníkům několik set tisíc produktů od elektra po hračky. V rozhovoru Marek představuje TN Trade, vzpomíná na začátky úspěšné hradecké firmy a prozrazuje, proč se rozhodl podpořit dokument Pod lízátky o výstavbě nové fotbalové arény v Malšovicích. „Dokument mapuje splněný sen spousty Hradečáků, mezi které počítám i sebe. Jsem moc rád, že nový stadion vznikl a věřím, že je dobré to podpořit a být při tom,“ říká majitel společnosti TN Trade Pavel Marek.

Jak byste v krátkosti představil společnost TN Trade čtenářům, kteří vás třeba neznají?
Naše firma letos oslaví 30 let existence. Fungujeme v Hradci Králové a považujeme se za hradecké patrioty. Začínali jsme jako prodejce výpočetní techniky, ale dnes už jsme prodejce téměř všeho, co se na trhu nachází.

Kolik má vaše firma zaměstnanců?
Každá firma se to snaží postupně optimalizovat. Jako TN Trade máme do 10 zaměstnanců, snažíme se dělat velké věci s malým počtem lidí, protože lidé jsou to nejdražší v celém podnikání.

Jak vzpomínáte na začátky TN Trade?
Začátky byly hezké v tom, že nebyla taková konkurence a každá naše akce byla hodně vidět. Zároveň to ale bylo také o velmi tvrdé práci. To, co se dnes zdá velmi jednoduché, bylo tehdy složité. Například jsme celé noci trávili kopírováním korespondenčních lístků, na kterých jsme posílali zákazníkům nabídku. Dnes už stačí stisknout jedno tlačítko nebo si nabídku dokonce najdou zákazníci sami. Na druhou stranu si myslím, že zákazníci jsou dnes o hodně náročnější. Pokud to však jen trochu jde, je potřeba uspokojit každého, kdo projeví zájem o nákup u vaší firmy.

O co je v dnešní době největší zájem?
Nejvíce prodáváme to, v čem jsme dlouhodobě silní. To znamená oblast chlazení počítačů nebo dodávky různých chladících systémů pro průmysl. Druhou oblastí, které se hodně věnujeme, souvisí se sportem. To jsou třeba elektrokola a koloběžky.

Co všechno nabízí TN Trade sportovcům?
Nejvíce jsme spjati s těmi elektrokoly, kde je naším hlavním mediálním partnerem Jaromír Jágr. Zákazníkům ale nabízíme i úplně běžné věci jako je příslušenství pro plavání, fitness sporty, ale i třeba fotbalové míče. Pro fotbalové fajnšmekry pak nabízíme také třeba modely stadionů.

Dočkají se fanoušci i modelu hradeckého stadionu?
Záleží to na architektovi, fotbalovém klubu a městu. Já ale věřím, že ano. Koneckonců modely v menších sériích pro předváděcí účely už i existují.

Jaký máte vy osobně vztah ke sportu?
Přestože nejsem nějaký závodní sportovec, mám ke sportu velký vztah. Jako firma podporujeme nejenom fotbal, ale i další sporty jako basketbal, judo nebo florbal.

Jak se těšíte na novou fotbalovou arénu?
Jsem velmi rád, že se po těch mnoha letech podařilo dokončit nový stadion. Bude to určitě krásné místo pro všechny Hradečáky. Doufám, že bude fungovat hodně multifunkčně. Jsem také příznivcem kultury, takže doufám, že aréna se stane nejenom sportovním centrem, ale i kulturním.

Těšíte se na novou sezonu? A jaká od ní máte očekávání?
Moc. Vím, že dvě sezony, kdy jsme vlastně nehráli žádný domácí zápas, nebyly pro fanoušky jednoduché. Věřím, že s novou arénou odstartuje nová éra hradeckého fotbalu, fanoušci se najdou a na zápasy bude aspoň podobně plno, jak to bývá na hradeckém hokejovém stadionu. Co se týká sportovních výsledků Votroků, držím se při zemi. Důležité pro mě je, aby hradecký fotbal bavil lidi a přitáhl diváky do ochozů.

Proč jste se rozhodli podpořit vznik dokumentu o výstavbě nového fotbalového stadionu?
Letos oslavíme 30 let a dlouho jsme přemýšleli, co si k tomu výročí nadělíme. Moc nejsme na bujaré oslavy, takže jsme finanční prostředky spíš rozdali na různé aktivity a jedna z těch aktivit je právě podpora dokumentu o výstavbě arény. Mně se ten projekt od začátku moc líbil, protože vlastně mapuje splněný sen spousty Hradečáků, mezi které počítám i sebe. Jsem moc rád, že nový stadion vznikl a věřím, že je dobré to podpořit a být přitom.

Chodil jste třeba vy sám na starý Malšák?
Pravidelně jsem chodil hlavně jako dítě a během dospívání, kdy jsem zažil opravdu vysoké návštěvy. Občas jsem zašel na fotbal i později, to už ale atmosféra postupně klesala a jsem přesvědčený, že za to mohl zejména stav stadionu. Věřím, že nyní jsme při něčem, co bych nazval restartem hradeckého fotbalu.