Pátek

14. června 2024

Nyní

14°

Zítra

17°

Svátek má

V únoru na silnicích v hradeckém kraji zemřeli čtyři lidé, o dva více než loni

2. 3. 2024

page.Name
V únoru zemřeli při dopravních nehodách na silnicích v Královéhradeckém kraji čtyři lidé, o dva více než ve stejném období loni. Od začátku roku si nehody v kraji vyžádaly pět životů, loni za první dva měsíce na silnicích zemřelo sedm lidí. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Celkem se v únoru v kraji stalo 274 nehod, což bylo o 12 méně než loni. Při nehodách byli čtyři lidé těžce zraněni, 46 se zranilo lehce. Celková škoda činila 24,5 milionu korun.

Po nárazu do svodidel na sjezdu z dálnice D11 u Hradce Králové zemřel 9. února devětašedesátiletý řidič dodávky. Vážným zraněním podlehl později v nemocnici. Jeden člověk zemřel 18. února po nárazu osobního auta do stromů na silnici mezi Rychnovem nad Kněžnou a obcí Lipovka. Po nárazu do stromu na silnici mezi Rychnovem nad Kněžnou a Lupenicí zemřel 22. února čtyřiadvacetiletý řidič osobního auta.

Při střetu auta s vlakem u Zachrašťan na Hradecku 25. února zemřela dvaatřicetiletá řidička. Dítě, které s ní jelo, záchranáři převezli vrtulníkem do nemocnice. Ve vlaku cestovalo 80 až 100 lidí. Při srážce se jim nic nestalo.

Nejčastější příčinou nehod bylo nepřizpůsobení jízdy okolnostem, následuje nepřiměřená rychlost. Nejvíce nehod se stalo neděle 11. února, celkem 18.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce