Pondělí

24. června 2024

Nyní

22°

Zítra

22°

Svátek má

Hradecký kraj bude na letní olympiádě dětí reprezentovat 230 sportovců

11. 6. 2024

page.Name
Na Olympiádu dětí a mládeže České republiky (ODM), která se koná od 23. do 27. června v Jihočeském kraji, vyrazí z Královéhradeckého kraje 237 sportovců ve věku 12 až 16 let. Budou kraj reprezentovat ve 20 sportech. Výpravu při zahájení ODM v Českých Budějovicích povede rodačka z Vrchlabí a česká reprezentantka v biatlonu Lucie Charvátová, uvedla mluvčí hejtmanství Martina Svatoňová. Na letní olympiádu Královéhradecký kraj vyčlenil tři miliony korun.

"Sportovcům financujeme ubytování, stravování, reprezentační oblečení, dresy, dopravu včetně čtyř svozových tras z Jičína, Trutnova, Náchoda a Rychnova nad Kněžnou na místo společného odjezdu," uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Arnošt Štěpánek (Piráti).

Šest zájezdových autobusů vyjede z Hradce Králové do Českých Budějovic v neděli 23. června dopoledne. Zahájení 21. ročínku Olympiády dětí a mládeže bude 23. června v 18:30 na náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích.

Mladí sportovci z Královéhradeckého kraje budou bojovat o medaile ve 20 sportech, a to v atletice, basketbalu, badmintonu, cyklistice, florbale, fotbale, házené, karate, softbalu, plavání, para plavání, beach volejbale, moderní gymnastice, sportovní střelbě, stolním tenise, triatlonu, kanoistice, volejbale, jachtingu a v orientačním běhu. Reprezentační výpravu doprovodí 52 trenérů a tři vedoucí výpravy.

Mladí sportovci z Královéhradeckého kraje na poslední letní olympiádě v Olomouckém kraji 2022 vybojovali 38 medailí a obsadili v celkovém bodování 12. místo. Nejlepší umístění, zlatou medaili v pořadí krajů, získali na 20. zimní olympiádě dětí a mládeže 2023 ve Špindlerově Mlýně.

ODM je celorepublikovou soutěží krajských výprav, která se koná každoročně od roku 2003. Za uplynulých 20. ročníků Královéhradecký kraj podpořil své výpravy 30,1 milionu korun a za pořádání zimní olympiády v lednu 2023 zaplatil ze svého rozpočtu 12,3 milionu korun.

(ČTK)
Ilustrační foto: Olympiáda dětí a mládeže, olympics.cz