Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

17°

Svátek má

Na trati Trutnov-Jaroměř bude od 12.4. do 11.5 výluka, vlaky nahradí autobusy

9. 4. 2024

page.Name
Na důležité regionální železniční trati mezi Jaroměří a Trutnovem bude od 12. dubna do 11. května výluka. Týkat se bude nejprve úseku mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem a následně úseku mezi Jaroměří a stanicí Starkoč. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu. Důvodem omezení je údržba trati, informoval mluvčí Českých drah Filip Medelský. Výluka bude mít vliv na některé návazné spoje.

Mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem bude výluka trvat od 12. do 15. dubna. Na ni od 16. dubna do 11. května naváže výluka mezi Jaroměří a stanicí Starkoč. "Vzhledem k vysokému vytížení na této trati zajistí České dráhy šest linek náhradní autobusové dopravy," uvedl mluvčí. Po trati jezdí i vlaky z Hradce Králové do Trutnova a do Náchoda.

Na autobusové lince T budou jezdit autobusy mezi Jaroměří a Trutnovem přímo bez zastávek. Linka R mezi Jaroměří a Trutnovem obslouží stanice Česká Skalice, Červený Kostelec, Rtyně v Podkrkonoší, Malé Svatoňovice a Velké Svatoňovice. Na linku Z České dráhy nasadí minibusy, které mezi Jaroměří a Červeným Kostelcem obslouží všechny zastávky podle výlukového jízdního řádu.

Autobusová linka N zajistí přímé spojení mezi Jaroměří a Náchodem, linka C bude jezdit bez zastávek mezi Českou Skalicí a Náchodem. Mezi 12. až 15. dubnem bude navíc jezdit minibusová linka S, která mezi stanicemi Starkoč a Červený Kostelec obslouží všechny zastávky.

(ČTK)
Foto: Honzamicop