Pondělí

20. května 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Nabídka Lázní Bělohrad: Rehabilitační ústav, léčebné lázně i rekondiční pobyty

15. 4. 2024 Komerční sdělení

page.Name
Léčba v Lázních Bělohradě byla založena na přírodní slatině, která se tu využívá už téměř 140 let. Zpočátku se slatina využívala hlavně pro onemocnění pohybového aparátu, ale vývoj šel dál a nyní se v léčebných lázních léčí i onemocnění gynekologická, kožní, neurologická a řada dalších.

V době před revolucí byli jedinými klienty Češi a Slováci, po revoluci se objevili i klienti z bývalého východního Německa a postupně i západoevropská klientela a hosté z arabských zemí. Tito klienti přijíždí hlavně za vysokým standardem poskytovaných služeb čtyřhvězdičkového Spa resortu Tree of Life.

A právě vysoký standard léčby, erudovaný a trpělivý personál a vybudovaný systém zdravotnického zařízení byly důvodem, proč se společnost pustila do budování vyššího levelu léčebné rehabilitace a letos otevřela nový pavilón rehabilitačního ústavu s názvem Centrum komplexní rehabilitace. Znamená to, že do Bělohradu již nejezdí pacienti pouze do lázní, ale také do velice dobře vybaveného rehabilitačního ústavu s šedesáti lůžky.

V lázních jako takových se však neléčí pouze dospělí klienti. Po celou dobu své existence léčí Lázně Bělohrad i děti s pohybovými a neurologickými problémy. A poté, co byly lázně v roce 1992 zprivatizovány, přibyly i dětské indikace gynekologické, kožní či onkologické. Zatímco v poválečném období léčily dětské lázně hlavně následky poliomyelitidy (dětské obrny), nyní bojují s epidemií dětské obezity. Poslední indikací, tedy specializací pro léčbu dětí, je léčba obezity, která začíná mít v Lázních Bělohrad dobrý zvuk. Cílem této léčby je upravit životní styl dětí, zahájit redukci nadváhy a ukázat dětem rozumnou cestu k udržení normální váhy. Terapie dětské obezity stojí na vzájemné spolupráci lékaře, fyzioterapeuta, nutriční terapeutky, psychologa, pohybových terapeutů i zdravotních sester.

Dětské léčebné lázně v České republice pomalu zanikají a Dětské lázně v Lázních Bělohrad jsou jedny z mála, které jsou stále plně funkční. Kapacita není velká, pouze 49 lůžek, a proto se děti v lázních cítí lépe. Je tu rodinná atmosféra a dobrý vztah mezi terapeuty a dětmi. Lázně dětem nabízejí komplexní program, mají tu zajímavou a chutnou stravu, každodenní pohyb a zábavu, výlety, výtvarné aktivity a samozřejmě léčbu. O dětské klienty je postaráno po všech stránkách, během školního roku mají terapii kombinovanou se školní docházkou, v létě je program daleko volnější a pestřejší. Škola je přímo v areálu dětských lázní. Tolik k dětským klientům…

Co se dospělých týče, mohou být léčeni v lázních a indikace jsou podobné jako u dětí – pohybové problémy, neurologická onemocnění, gynekologické, kožní a onkologické indikace. Většina dospělých dnes přichází s návrhem na komplexní lázeňskou léčbu, velmi často na rehabilitaci po náhradách kyčelních a kolenních kloubů. Pokud jde o komplikované onemocnění pohybového či neurologického aparátu, přichází ke slovu rehabilitační ústav – Centrum komplexní rehabilitace. Vybavení tohoto pracoviště odpovídá snaze zajistit péči o pacienty se získaným poškozením mozku, tedy o pacienty po iktech a krvácení do mozku, kdy postižení pohybového aparátu je druhotné. Tomuto typu rehabilitace se říká neurorehabilitace a pomáhá řešit ochrnutí končetin, jemnou motoriku, řeč, poruchy vnímání a porozumění, sebeobsluhu a další problémy vzniklé poraněním mozku. Toto zařízení pracuje stejně jako nemocniční provoz, nejsou to tedy lázně s hotelovým ubytováním a procedurami.

Mimo léčebných zařízení najdete v Lázních Bělohrad i čtyřhvězdičkový Spa resort Tree od Life. Jde o rekondičně-rehabilitační a wellness resort, který nabízí jak preventivní programy, tak rekondici, programy pro redukci nadváhy, „beauty“ programy, saunový svět, bazén a dobře vybavené fitness. Pokud vás oslovuje zajímavá gastronomie s dobře zásobenou vinotékou, můžete tu zahájit svůj restart konzultací s lékařem a nutriční terapeutkou, pokračovat v péči pohybových terapeutek, masérů a fyzioterapeutů a večery trávit s přáteli a dobrým vínem.

Jak říká paní doktorka Ferbrová: „Načerpejte svou energii skrze hluboké kořeny Stromu života!

A protože je dnes doba hektická a energie rychle dochází, mnoho klientů se vrací zpátky. Do lázní, do Tree of Life, do života.“

(komerční sdělení)