Pátek

14. června 2024

Nyní

13°

Zítra

15°

Svátek má

Přírodovědeckou fakultu UHK povede bioložka Alena Myslivcová Fučíková

17. 5. 2024

page.Name
Novou děkankou Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové bude bioložka Alena Myslivcová Fučíková. Ve středu o tom rozhodl akademický senát nejmladší fakulty UHK. Nově zvolená děkanka nahradí v čele fakulty fyzika Jana Kříže, který bude od poloviny roku novým rektorem univerzity.

Akademický senát Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové (PřF UHK) ve středu do svého čela zvolil bioložku Alenu Myslivcovou Fučíkovou. Nově zvolená děkanka povede nejmladší hradeckou fakultu do roku 2028. Jde již o třetí nově zvolenou děkanku na některé z fakult UHK. Vedle Aleny Myslivcové Fučíkové byly nedávno zvoleny profesorka Petra Marešová do čela Fakulty informatiky a managementu UHK a doktorka Nella Mlsová do čela Pedagogické fakulty UHK.

Alena Myslivcová Fučíková absolvovala studium biochemie na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové a doktorské studium molekulární patologie na Fakultě vojenského zdravotnictví Univerzity obrany. Vedle vedení Oddělení experimentální biologie na PřF UHK zastává i pozici proděkanky pro strategii, rozvoj a legislativu. Od roku 2022 je zároveň členkou poradního orgánu rektora v oblasti udržitelnosti. Specializuje se na hmotnostní spektrometrii proteinů a výzkum mikroplastů.

"Jsem velice ráda, že jsem dostala důvěru fakulty a mohu v následujících letech pomoci k jejímu dalšímu rozvoji. Těším se na spolupráci s kolegy a doufám, že po čtyřech letech bude PřF UHK fakultou silnou, hrdou, otevřenou a studujícími vyhledávanou ještě více, než tomu bylo doposud,“ uvedla po zvolení Alena Myslivcová Fučíková. 

​Současný děkan, fyzik Jan Kříž, odchází po pěti letech z funkce děkana PřF UHK, protože byl zvolen kandidátem na funkci rektora. "Mám skutečně upřímnou radost, že akademický senát zvolil za příští děkanku právě doktorku Myslivcovou Fučíkovou. Především v posledních dvou letech ukázala celé UHK, že se nebojí velkých výzev. Myslím, že naše fakulta potřebuje čerstvý vítr a nové nápady k dalšímu směřování. Všechno toto osobnost Aleny přislibuje. Z jejího volebního programu, který je psán od srdce, čiší jasná chuť společnými silami celé PřF překonávat současné nelehké problémy,“ okomentoval rozhodnutí akademického senátu Jan Kříž.

(tz, kul)
tomas.kulhanek@salonkyhk.cz
Foto: Lenka Mannová / UHK