Čtvrtek

25. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Chřipky v Královéhradeckém kraji mírně přibylo, nemocnost odpovídá sezoně

14. 1. 2024

page.Name
Počet lidí s akutními respiračními infekcemi a chřipkou v Královéhradeckém kraji za týden stoupl o 3,8 procenta. V kraji se počet nemocných oproti předchozímu týdnu zvýšil na 1160 v přepočtu na 100.000 obyvatel z předchozích 1118. Uvedla to na webu Krajská hygienická stanice (KHS) Královéhradeckého kraje. Nakažených covidem-19 v mezitýdenním srovnání ubylo o 40 procent.

"Epidemiologická situace týkající se výskytu respiračních onemocnění smíšeného nechřipkového a chřipkového charakteru odpovídá ročnímu období, počty nemocných nedosahují epidemické úrovně. Nicméně v laboratořích jsou stále více zjišťovány chřipkové viry," sdělila mluvčí hradecké KHS Veronika Krejčí.

K dnešku hygienici v kraji evidují dva případy klinicky závažných akutních respiračních virových onemocnění, z toho jeden nakažený zemřel. Nejvyšší nemocnost je v okrese Hradec Králové, nejnižší na Náchodsku.

"Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let a ve věkové skupině 15 až 24 let. Naopak nejméně nemocné jsou osoby nad 65 let a ve věkové skupině 25 až 64 let," uvedla Krejčí.

Podle ministerstva zdravotnictví za posledních sedm dnů testy v kraji zaznamenaly 31 případů onemocnění covid-19 včetně reinfekcí v přepočtu na 100.000 obyvatel, před týdnem 51 případů.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se léči s covidem-19 v posledních dnech asi čtyři desítky pacientů, v intenzivní péči jsou jednotlivci. V posledních dnech se počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem výrazně nemění, většina těchto pacientů má i jiná onemocnění, vyplynulo z vyjádření zástupců fakultní nemocnice.

(ČTK)
Ilustrační foto: Archiv redakce