Úterý

18. června 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Lyžařská centra na východě Čech zažila nejvydařenější víkend sezony

21. 1. 2024

page.Name
Lyžařská střediska na východě Čech mají za sebou zřejmě dosud nejvydařenější víkend letošní sezony. Na sjezdovky v Krkonoších a Orlických horách přijely desítky tisíc lyžařů, které přilákalo slunečné počasí. Na svazích leží i přes metr sněhu, podmínky přejí i běžeckému lyžování.

Například ve skiareálu Špindlerův Mlýn je otevřená většina sjezdovek, dosněžit a rozhrnout sníh zbývá na černé sjezdovce. "Do skiareálu zavítalo o víkendu víc než 10.000 lyžařů, silnější byla sobota," řekla mluvčí špindlerovského skicentra Vendula Kalenská. Parkoviště ve Špindlerově Mlýně a na Pomezních boudách byla plně obsazená, ale dopravní komplikace nevznikaly a kolony se netvořily.

Spokojeni jsou i provozovatelé SkiResortu Černá hora - Pec. "Skvělé podmínky si nenechalo ujít víc než 20.000 lidí, kteří vyrazili na sjezdovky, běžky, pěší výlet, sáňky a skialpy," uvedla Zina Plchová ze SkiResortu, kde je připraveno víc než 44 kilometrů sjezdovek v šesti areálech. Příznivci běžeckého lyžování mohli využít více než 40 kilometrů upravených tratí, rodiny s dětmi také Černohorskou sáňkařskou cestu v nové trase v horním úseku.

Většina sjezdovek byla o víkendu v provozu také na Bukové hoře na Orlickoústecku, v podobném rozsahu bude lyžování pokračovat i v příštím týdnu. "Podmínky jsou ideální, v sobotu jsme měli zatím nejvíc lidí za celou sezonu," řekl mluvčí Skiresortu Buková hora Vítězslav Stránský. Středisko nabízí přes šest kilometrů sjezdových tratí na čenkovické a červenovodské straně Bukové hory. V Orlických horách je v provozu většina sjezdovek v Říčkách či Deštném, podobně rovněž v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem.

Lyžuje se také v níže položených oblastech. Lidé mohou zamířit do podhůří i na sjezdovky na Vysočině.

(ČTK)
Foto: Skiareál Špindlerův Mlýn