Pondělí

24. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Silnice v Královéhradeckém kraji pokryla ledovka, stala se řada nehod

23. 1. 2024

page.Name
Provoz na silnicích v Královéhradeckém kraji komplikuje ledovka. Na kluzké silnice po mrznoucím dešti si dnes musejí dát řidiči pozor hlavně na Hradecku, Jičínsku, Rychnovsku a Trutnovsku. Na nesolených silnicích v kraji leží zledovatělá vrstva sněhu, vyplývá z informací silničářů. Hasiči od půlnoci na dnešek zasahovali u pěti nehod. Teploty se dnes ráno pohybovaly od nuly do tří stupňů, na hřebenech Krkonoš od minus dvou do minus čtyř stupňů.

Dvě nehody se staly u Borohrádku na Rychnovsku. Řidič jednoho z aut tam narazil do mostu. Při další nehodě přímo v Borohrádku se srazila dvě osobní auta. Všechny tři nehody se obešly bez zranění. Dva řidiči ráno havarovali u Lochenic na Hradecku. Na zledovatělém přivaděči k dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku uvázl kamion. Kvůli ledovce uvázl kamion i na silnici I/16 v Chotěvicích na Trutnovsku.

V Černíkovicích na Rychnovsku na silnici pokryté ledovkou narazilo osobní auto do mostu. V Praskačce na Hradecku narazil řidič osobního auta do domu. U Zdelova na Rychnovsku na silnici I/36 havarovalo auto do příkopu. Dvě nehody se staly mezi Novou Vsí na Rychnovsku a Vysokým Chvojnem na Pardubicku. Policie tam silnici v délce 5,2 kilometru uzavřela a dopravu svedla na objížďku přes Albrechtice nad Orlicí a Borohrádek.

Dnes by mělo být v kraji většinou oblačno, místy s přeháňkami. V polohách nad 500 metrů nad mořem by měly být přeháňky sněhové. Odpoledne se čeká přechodně až polojasno. Teploty by se měly pohybovat od tří do šesti stupňů, na horách kolem nuly. Vítr by mohl mít přes den rychlost kolem 55 kilometrů v hodině.

(ČTK)
Ilustrační foto: Pixabay.com