Pondělí

22. července 2024

Nyní

17°

Zítra

12°

Svátek má

V hradeckém kraji se do protestu zapojili zemědělci s 250 až 300 kusy techniky

22. 2. 2024

page.Name
V Královéhradeckém kraji se dnes dopoledne do protestu proti zemědělské politice Evropské unie zapojili farmáři s 250 až 300 traktory a další zemědělskou technikou. Na silnice vyrazili ve všech pěti okresech kraje mezi 10:00 až 12:00, řekl předseda hradecké krajské Agrární komory Jiří Černý. Podle policie byla doprava v místech jízdy zemědělských strojů zpomalená, ale plynulá a bez komplikací.

"Řidiči mohli v bezpečných místech předjíždět," řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Zemědělci jeli například po silnicích mezi Hradcem Králové a Jičínem nebo z Trutnova na hraniční přechod v Královci.

Hlavní protest se odehrál na hraničním přechodu do Polska v Náchodě. Asi 50 traktorů a dalších strojů najelo po 10:00 před přechod. Stroje zemědělci odstavili v pravém silničním pruhu ve směru do Polska a v pruhu ve směru od přechodu. Další tři pruhy k hranicím a od hranic zůstaly volné. Doprava přes přechod omezena nebyla. Kolem 11:30 přechod postupně během deseti minut farmáři opustili a rozjeli se domů.

Protestem chtějí dát zemědělci najevo nesouhlas s agrární politikou Evropské komise. Protest se dnes konal po celé ČR a v jeho čele stojí Agrární komora České republiky.

(ČTK)
Foto: archiv redakce