Pátek

14. června 2024

Nyní

12°

Zítra

16°

Svátek má

Výtěžek Tříkrálové sbírky v hradecké diecézi je rekordních 27,8 milionů korun

6. 2. 2024

page.Name
Výtěžek lednové Tříkrálové sbírky na území Královéhradecké diecéze, která zahrnuje území Královéhradeckého, Pardubického a části dalších sousedních krajů, je rekordních 27,8 milionu korun. Informovala o tom Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové. Charity z vybraných peněz podpoří hlavně služby pro nemocné a potřebné ve svých regionech. Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku podpoří domácí hospicovou péči a výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách na Hradecku.

"Do úředně zapečetěných pokladniček lidé darovali celkem 27,38 milionu korun. Dalších 443.418 korun činí bezhotovostní dary na účet sbírky a do on-line kasičky na www.trikralovasbirka.cz, do které lze přispívat po celý rok," uvedla Karasová.

V Královéhradecké diecézi letos vyšlo do ulic více než 4800 skupin tří králů, o dvě stovky více než loni.

Například Oblastní charita Hradec Králové z výtěžku Tříkrálové sbírky podpoří domácí hospicovou péči a výstavbu lůžkového hospice ve Stěžerách na Hradecku. Charity na Náchodsku a Jičínsku použijí vybrané prostředky na podporu Charitní pečovatelské služby a v Dobrušce na Rychnovsku z darovaných příspěvků podpoří službu Osobní asistence.

Loni darovali lidé v Tříkrálové sbírce v Královéhradecké diecézi 25,8 milionu korun. Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v Česku. Poprvé ji uspořádali v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. O rok později se akce rozšířila po celé zemi.

(ČTK)
Ilustrační foto: archiv redakce