Neděle

26. března 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Oprava horského chodníku zkomplikuje cestu na Sněžku

2. 6. 2020

page.Name
Stavbaři začali dnes opravovat horský chodník od stanice lanovky na Růžové hoře na Sněžku v úseku po Traverz. Průchod bude zatím s opatrností možný. S odkazem na stavební firmu to oznámili zástupci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Při zapojení stavební techniky bude úsek po nezbytně nutnou dobu zcela uzavřen.

"Na to ale vždy upozorníme a cestu opatříme závorou," uvedl Pavel Klimeš ze stavební firmy. Stavbaři na omezenou dobu plánují nasadit malý bagr, vyvážecí souprava a malé nákladní auto.

Loni stavbaři začali s opravou chodníku mezi Růžovou horou a Sněžkou v navazujícím úseku od Traverzu na vrchol. V současnosti tam probíhají dokončovací práce, které mají skončit do letních prázdnin. Výstupový úsek je průchodný, doplnil Klimeš.

Pohyb turistů po hřebenech Krkonoš po červeně značené Cestě česko-polského přátelství je kvůli uzavření hranic s Polskem nadále omezený. Cesta na řadě míst překračuje hranici. Turisté se tak kvůli tomu například nedostanou na Sněžku směrem od Luční boudy a směrem z Obřího dolu. Z české strany se lze na Sněžku dostat jen ze dvou směrů, a to od Růžové hory a od chaty Jelenka.

Další možností, jak se na Sněžku dostat, je kabinová lanovka z Pece pod Sněžkou přes Růžovou horu na Sněžku. Provoz lanovky je ale závislý na počasí, lanovka může být v provozu do rychlosti větru 60 kilometrů za hodinu.

(ČTK)
Foto: KRNAP